Омилен цртан од детството | Црнобело Форум

Омилен цртан од детството

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
693
1,103
освен Том и Џери, Чевличињата Грашков Град, Летечките мечиња, Попај, Вили ква ква....а Пинк Пантер многу ме нервираше :) :)
 

Blossom

Нов член
6 март 2014
2
0
1
26
Покемон, Пепелашка и сите други бајки и Скуби ду Пинк Пантер, Були, Мечето Ушко,Courage the cowardly dog,Powerpuff Girls, Dexter's laboratory и мнгоууу другии (inlove):sram
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,778
7,300
1,153
Big Sur
Живеев за саботите и неделите кога локалната телевизија ги пушташе Кременковци. Нема врска што имаа 10ина епизоди од серијалот, мене секогаш ми беа интересни ко да ги гледам прв пат. :D
За Том и Џери да не зборувам. Научив сама да ги снимам на ВХС за да си гледам кога сакам.
Тука беше и Sailor Moon. Германските телевизии памтам на сателитска го даваа, само што бев премногу мала да разберам нешто (и јазик и содржина).
Од долгометражните секогаш омилен ќе ми остане Маза и Луња. Убав, топол, шармантен. Го обожавам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: -alf-