1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен цртан од детството

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Том и Џери, Пинк Пантер, Попај,
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SomeoneSpecial

  SomeoneSpecial Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 август 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  18
 3. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Том и Џери. (inlove)
  Мојот омилен цртан од детството....
   
 4. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  освен Том и Џери, Чевличињата Грашков Град, Летечките мечиња, Попај, Вили ква ква....а Пинк Пантер многу ме нервираше :) :)
   
 5. Blossom

  Blossom Нов член

  Зачленет на:
  6 март 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Покемон, Пепелашка и сите други бајки и Скуби ду Пинк Пантер, Були, Мечето Ушко,Courage the cowardly dog,Powerpuff Girls, Dexter's laboratory и мнгоууу другии (inlove):sram
   
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Looney Tunes, Ed, Edd n Eddy, Courage the Cowardly Dog и Johnny Bravo.
   
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  Мразулко :)
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: