1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилен цртан од детството

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Бидејќи сум обожавател на сериите, си гледам и анимирани серии.

  Најомилен ми е Adventure Time.

  [​IMG]

  Ги следиме секојдневните авантури на момчето Фин и неговиот најдобар пријател, измисленото кученце Џејк.  SpongeBob SquarePants

  [​IMG]

  Прикажан е животот на сунѓерот Боб полн со интересни случки на работа, дома и со пријателите. Во 2004 направен е и филм: The SpongeBob SquarePants Movie.  Rugrats

  [​IMG]

  4 бебиња кои разговараат и го откриваат светот околу нив. Направени се и 2 филма: The Rugrats Movie (1998) и Rugrats Go Wild (2003).


   
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  абе на никој не му текна....или не го знаеме цртанов ???
  значи скренував по цртанов....сите сезони ги глеав....
  закон цртан....:zelen
   
  На Pica pica, Y1K991, Аркантос и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Пораснат сум со цртани како Дигимон и Покемон кои што ми беа меѓу омилените, особено Покемон и омилено чудовиште ми беше Оникс. :)
  Дигимон не го памтам баш онака зрело затоа што бев ептен мал можеби 1во или 2ро одделение.И таа серија ми беше интересна особено тоа диносаурусот и после 1 сезона кога се раздели од другите па стана "негативец".
  Но, сепак мојот омилен цртан од детството е Драгонбол, сакав многу цртани серии со тепачки и да има пресврти во неа каде што умира и по некој од "добрите".... и тоа ми се исполни, но за жал не сум ја завршил сеуште таа серија.Стигнат сум до местото каде што ја емитуваат на А1 во тогашно време и цело време ја вртеа тука односно даваа репризи....

   
 4. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Имаше еден цртан.....мислам дека Чехословачки/Полски беше :) Момче и девојче со комбе, нешто носеа перниче за снег :)
   
 5. Decadance

  Decadance Нов член

  Зачленет на:
  21 март 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дигимон, Драгонбол и Покемон дефинитивно меѓу најомилените!! :)))))
   
 6. SanjaP

  SanjaP Полноправен Член

  Зачленет на:
  25 март 2013
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  8
  Том и Џери се разбира
   
 7. Harrabed

  Harrabed Нов член

  Зачленет на:
  19 април 2013
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  5
  Том и Џери е најдобриот цртан филм.
   
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Црвено капче, црвено носе, па тоа е БУЛИ! :zelen
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Пинк Пантер, Пајо Паторот, Калимеро, Том и Џери...ама дефинитивно нај најомилен ми беше Le Piaf...

  и балум балум :)
   
  На Lovely*-*, Хоуп* и Vasto Lorde им се допаѓа ова.
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Цртанов колку многу ме потсеќа на детството..
  Ептен го сакав, едвај чекав да го дадат и уживав дур го гледав.
   
  На MoonFairy и parvati им се допаѓа ова.

Сподели: