Омилен цртан од детството

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Бидејќи сум обожавател на сериите, си гледам и анимирани серии.

Најомилен ми е Adventure Time.

4071%20Adventure%20Time%20Collage%20lg.jpg


Ги следиме секојдневните авантури на момчето Фин и неговиот најдобар пријател, измисленото кученце Џејк.


SpongeBob SquarePants

spongebobcast2fp2006.jpg


Прикажан е животот на сунѓерот Боб полн со интересни случки на работа, дома и со пријателите. Во 2004 направен е и филм: The SpongeBob SquarePants Movie.


Rugrats

494124-rugrats.jpg


4 бебиња кои разговараат и го откриваат светот околу нив. Направени се и 2 филма: The Rugrats Movie (1998) и Rugrats Go Wild (2003).

 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Пораснат сум со цртани како Дигимон и Покемон кои што ми беа меѓу омилените, особено Покемон и омилено чудовиште ми беше Оникс. :)
Дигимон не го памтам баш онака зрело затоа што бев ептен мал можеби 1во или 2ро одделение.И таа серија ми беше интересна особено тоа диносаурусот и после 1 сезона кога се раздели од другите па стана "негативец".
Но, сепак мојот омилен цртан од детството е Драгонбол, сакав многу цртани серии со тепачки и да има пресврти во неа каде што умира и по некој од "добрите".... и тоа ми се исполни, но за жал не сум ја завршил сеуште таа серија.Стигнат сум до местото каде што ја емитуваат на А1 во тогашно време и цело време ја вртеа тука односно даваа репризи....

 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Имаше еден цртан.....мислам дека Чехословачки/Полски беше :) Момче и девојче со комбе, нешто носеа перниче за снег :)
 

Decadance

Нов член
21 март 2013
4
1
3
34
Дигимон, Драгонбол и Покемон дефинитивно меѓу најомилените!! :)))))
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Цртанов колку многу ме потсеќа на детството..
Ептен го сакав, едвај чекав да го дадат и уживав дур го гледав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and parvati