Омилен цртан од детството

MyBella

Нов член
18 февруари 2012
26
14
3
Имам повеќе омилени Том и Џери, Попај, Грашковци незнам дали на некој му текнува на МТВ го даваа, али од секогаш повеќе сум ги сакала долгометражните цртани слончето Дамбо, Кралот Лав, Пепелашка, Аладин...
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
 • Покемон
 • Том и Џери
 • Power Puff girls
 • Bravo Johny
 • Cow and kitchen
 • Dexter's laboratory
 • Scooby Doo
 • Нинџа желки
 • Looney Toons
 • Штрумфови
220126_700b.jpg
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Имам колекција на преку 50тина цртани на видео касети и еве уште ми стојат.
Инаку од сите нив би го издвоила цртанот Anastasia. И до денес го преслушувам soundtrack-от од филмот.


anastasia2.jpg
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and WomanInRed