Од какви мажи/жени бегате?

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Од оние со женска форма на кубана веѓа и слики на фејЗбук со напрчени муциЊа.
 
  • Like
Реакции: Saladin

radioactive

Истакнат Член
14 април 2013
54
39
118
таканаречени „мачо“ мажи кои мислат дека го имаат светот на дланка
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
364
814
1,103
Вселената
Од фалбаџии и занесени суштества, као демек кој сум шо сум,а уствари е отепана сељачана. Од насили луѓе, лицемери, превртливи луѓе со 100 лица. А најмогу мразам луѓе кои ти ја ограничуваа слободата, како што знаам доста пример .Е тоа најмногу ме вади од такт, тогаш тој ќе бега од мене, не јас од него. Кај сакам ќе одам, со кого сакам, како сакам ќе се облекувам, абе ќе правам се шо сакам, а него да не го интересира тоа нека си ја гледа само неговата работа.
И од типови кои мислат дека тие се центар во светотот, дека се се врти околу нив и дека секоја можат да ја имаат.
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,328
3,017
1,133
Од тие кои не знаат што чувствуваат и тие кои не ме посакуваат.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
Од „испод мира триста вира“ „глумење невиност и наивност“ „скапи за одржавање“ жени.
 
  • Like
Реакции: malo

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Фалбаџии и мамини синови.. :^)|-( ааа и оние кои се прават дека знаат СЕ..(n)
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
Најмногу бегам од оставени момичиња, од напатени од врски, од изгорени за машко. Таквите се стално „со задњи намери“