1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нокти - гелни, надградба

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
 3. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
 4. ivko5

  ivko5 Нов член

  Зачленет на:
  17 септември 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Сега може да се декорираат ноктите со различни дезени со помош на печатар за нокти, баш деновиве гледав на Пазар3.
   
 5. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
 6. anchi

  anchi Нов член

  Зачленет на:
  8 октомври 2013
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  17
  Моите за матурска вечет ми беа вакви...ги правев во Selectiv ии сум презадоволна :*
   

  Прикачени податотеки:

  • 110311_104524.jpg
   110311_104524.jpg
   Големина на датотека:
   67.6 KB
   Прегледи:
   12
 7. MademoiselleD

  MademoiselleD Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  48
  Дали познавате некој што прави квалитетни нокти во Кисела Вода ? :)
   
 8. Tinna

  Tinna Нов член

  Зачленет на:
  13 јули 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
   

  Прикачени податотеки:

  • untitled.jpg
   Големина на датотека:
   446.8 KB
   Прегледи:
   15
  На MademoiselleD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
 10. Nails

  Nails Нов член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  1
  Чекањето да пораснат вашите нокти знае да биде многу фрустрирачко. Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Не мора да се долги или впечатливо излакирани – најважно е да се средени. Средените нокти се желба на секоја девојка. Лакот е совршениот моден додаток. Негувани раце и чисти средени нокти се последица од секојдневните ритуали кои жените ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен.
   
  #40 Nails, 5 јануари 2015
  Последна промена од модератор: 5 јануари 2015

Сподели: