Нокти - гелни, надградба

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
429408_262966383772224_114982095237321_655077_456031363_n.jpg

381603_234255609976635_114982095237321_581886_1143402079_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Blueberry, end. and iskra

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Јас во Охрид кај што ги правам, преубаво прават гелни нокти..
388375_2268988175436_1570544090_31715181_303894836_n.jpg

Еве ми ги „Новогодишните“, сега ми се други ама немам слика.. :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: end. and iskra

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Не ги сакам гелните нокти, си имам свои со убава должина и облик. Никогаш не сум ставила а и нема да ставам. Сите мои другарки имале и после еден месец неможат да си ги повртат ноктите, им се кршат, им се лупат, што ти не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Kitty nail art дефинитивно најуникатни и најквалитетни нокти прави:showoff
(морав и тука да ја пофалам (wasntme) )
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Козметичко студио Илина прави најквалитетна надргардба на нокти во Тетово. Траат и траат и траат и траат:):)
 

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
562562_2853322591020_1411827677_n.jpg


Koja и да ги имала ке морам да и ги ископирам или да им направам мала измена, премногу ми се убави. Ке одам до Неготино само занив, девојката преубаво црта :)

165349_139616456099501_293065_n.jpg


Овие ми се од матурската вечер, класично .. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Многу често си ставам вештачки нокти, дека ги грицкам и затоа... ставам гелни, поубави ми се, а сега имам ставено акрилни, сакав да ги пробам... ми стојат тие веќе 10 дена, што е супер за моите изгрицкани нокти :giggle инаку пробав да прикачам слика, но не може, голема е... сега овие ми се со француски маникир, имаат сребрена линија над белиот лак и на 4 прст и палецот имам од цркончиња ( розеви ) направено цвеќе, многу ми се допаѓаат, но кај и да е ќе паднат, почнаа да распукуваат веќе (worried)