Нокти - гелни, надградба

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
Незнам баш дали може да се направат тенки. Се ставаат повеќе слоеви гел, така да колку тенки може да се направат....тоа е дискутабилно.
 

zica

Нов член
14 февруари 2012
13
18
3
33
Девојки,
Да препорачате место каде ги прават тенки и убави?


Дефинитивно најдобри гелни нокти прави Kitty ама треба да закажеш 2 недели однапред и ако имаш фб можеш да си ја додадеш да видиш дали ќе ти се допаднат ноктите. Kitty Nail Art
 
  • Like
Реакции: maculka and Aaliyah

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Дефинитивно најдобри гелни нокти прави Kitty ама треба да закажеш 2 недели однапред и ако имаш фб можеш да си ја додадеш да видиш дали ќе ти се допаднат ноктите. Kitty Nail Art
Која е цената?
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
600 den. za gel na sopstveni nokti
mi se cini deka e 1000 za nokti so nadogradba, mozete da se informirate na mob. koj e na slikite.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Бегам подалеку од надградба и гелови. За матурата имав надградба на моите нокти. Стоеја околу месец и нешто и не можев да ги поднесам веќе, па почнав сама даги вадам. После тоа ноктите ми беа меки и многу се лупеа. Едвај успеав да ги вратам на здрав пат :D Е сеа, дали тоа беше поради тоа што ги извадив сама или и без тоа ќе ми беа такви-не знам.
Оттогаш ни гелови, ни надградба. Лакчињата, цртачите и печатите в раце и сама си ги средувам или некогаш тоа и го препуштам на другарка ми.
 
  • Like
Реакции: Marrie and BoYana

iskra

Староседелец
21 октомври 2011
204
300
1,063
Не треба да го вадиш гелот сама. Се препорачува ноктите да израснат.
 
  • Like
Реакции: Angiie