1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нокти - гелни, надградба

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Blueberry, 14 февруари 2012.

 1. MyBella

  MyBella Нов член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  14
 2. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Ги обожавам. Така ми се поправи ноктот и ми расте веќе поцврст, без да се лупи.
  Два пати ставив нагдрадба, за потоа на моите да ставам само гел, како заштита и подолго траење.
  Курчење е секој втор ден да се замараш со лакирање. Сега две недели немам грижа за излупен лак.

  Инаку за долги и тенки ќе бараш надградба само со типсови.
   
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Јас двапати имам ставено надградба. Првиот пат гелна беше. Ама сама ја вадев кога почнаа моите да растат и се уништија. Имав 13 години, појма немав дека требало тие да ми ја извадат.
  После ставив за полуматура, акрил. Тоа беше подобро. Не се уништија и повеќе траеја.
  Сега сакам пак да ставам ама се мислам дали акрил или гел. Само така престанувам да ги грицкам ноктите, друг спас ми нема...
   
 4. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Гелни, зашто акрилот е пластика и повеќе оштетува. Ако ставиш гелни и после еден месец отидеш на одржување, да ги скратат, односно направат пак убави, наредниот твоите ќе бидат доволно долги за да ставиш еден слој на гел како заштита.
   
  На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Исто,исто.... не можев да си ги вратам во нормала,се зацрвстија и неколку месеци после ми се двоеа ми се лупеа....природно си е природно бе :biggrin
   
 6. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Photo0496.jpg
  набрзина направени...:)
   
 7. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
 8. Marama

  Marama Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  7
  Пред една година прв пат си ставив гел на моите нокти , али после една недела одма почна да ми се лупи... Верувам дека беше до искуството на козметичарките :unsure
   
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Досега немам направено доградба, пошо ги грицкам ноктите :sram
  Во план сум да направам за матура, пошо кај ќе одам со нокти изгрицкани, цела скоцкана, средена, ноктите за никаде :D
   

Сподели: