Нешта кои можат да ве расплачат...

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Кога ми се зафаќа некоја прашинка во леќите... :rofl Покажувам емоции таму каде што мислам дека треба да се покажат, што автоматски значи дека кај што не се потребни си ги чувам за себе...
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Знам да бидам многу цврста и во многу тешки ситуации, но емотивка сум голема...
можам да се расплачам на ситници, и на тажни работи, но знам да пуштам и солзи радосници
можам да се расплачам на филм, на песна, на жива случка, трагедија, на некој натпревар....
ете на пример сега последно кога игравме со Хрватска тука кај нас во живо го гледав натпреварот, самата еуфорија ме направи да ми потечат солзи радосници,а крајниот резултат не ме расплака ама ме изнервираа мнооогу.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Некој тажен филм или книга,некоја трагична случка во реалност и кога ќе видам некој стар човек што се мачи без разлика дали е баба/дедо и без разлика која националност и вера е ..
 

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Многу цврст карактер имам..ама..
Единствено нешто на кое може да се случи да "заплачам"..e неправдата во светов..:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Плачка голема сум, се расплакувам и на филмови и на книги аа ии кога ќе се сетам на некои случки одживотов
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Многу сум емоционален , ептен ...
Најчесто плачам во себе , но најтешко ми е така , само ми се навлажнуваат очите и амам чувство како компир во грлото да имам , ме лазат морници ...
Најчесто се растажувам кога ќе прочитам нешто за донирање а несум во можност да донирам лично јас , ме растажуваат филмови , зборови на најблиските . ( а воопшто не зборови од : другари , соученици , познаници и слично , пошто кога ќе ми каже некој од триста пи:cenzuraду матер нешто за мене , само го погледнувам во очи и му кажувам дека ми го знае само името а не и мојата приказна .)
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Јас сум плачка упм :D за обична ситница можам да се расплачам..ма плачам и на филм,и на песни,и на муабети,и на се бре!а особено кога сум во пмс :D тогаш можам со саати да плачам :D
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Социјалните семејства од Македонија, ама најтрогателно и се сеќавам до ден денес за еден човек болен од сида во Македонија со две негови дечиња хив позитивни , сите бегаа од нив , у продавница не ги примаа , дрва неможеа да си купат па регалот го сечеа сите бегаа од нив бидејќи македонската сида со дишење се пренесувала ! Ете на тоа се сеќавам !
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl and Lena

Феодора

Нов член
4 јуни 2013
11
6
3
Ме расплачува кога видам некоја моја блиска и драга личност како плаче :( или пак ситуација во која некои зборови екстремно ме погодиле, иако тешко ми иде со плачењето пред луѓе, некако мислам дека тоа е приватност која треба да ја доживееш сам со себе.