Несоница

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
ма какво заспивање...
па од кога ќе легнам повеќе си го напнувам мозокот отколку преку цела ден...

а не декаа...кој знае што мислам(wasntme)
гола вода, безвезални работи...:D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Јас имам периоди кога по 4-5 дена не спијам. Телото е изморено, почнува да ти пречи се` ама буквално се` што произведува звук. Да слушнеш некој да си тропа со прстите на маса ќе ти пречи. Стануваш пресензитивен. Го чувствуваш секој допир како удар. Понекогаш лежиш со надеж дека ќе заспиеш, ги затвораш очите и по некое време поминато мижејќи и залажувајќи се себе дека така ќе заспиеш стануваш и имаш потреба да се движиш. Се надеваш дека после некоја долга прошетка ќе се измориш и ќе ти се приспие, ама не. Да биде уште поболно, додека шеташ телото ти е исцрпено а мозокот ти процесира 5 пати побрзо. Низ глава ти се вртат секакви физички закони, пресметки, формули и ред други работи кои си мислел дека никогаш нема да можеш да ги запомниш. На крај заспиваш без да приметиш и се будиш после 5-6 часа свеж ко дрен. По 7-8 часа будност, не можеш да издржеш и пак си легнуваш но овојпат спиеш 20+ часа. Такви се моите несоници.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Јас имам периоди кога по 4-5 дена не спијам.
Ако не земаш спид, неможеш да ме убедиш дека ова ти е точно.

Иначе спијам вон стандард 3 -4 часа дневно, немам проблеми со несоница.:zelen
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
овие 10 години имам навика...да спијам со музика...доколку нема музика слушам некакви чудни звуци.....незнам дали се вистинити или мојата глава ги прави......
најверојатно ќе си купам ваква перница....секако кај што работам има илјадници вакви....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
25
Куманово
И јас понекогаш неможам да спијам, а понекогаш неможат да ме растераат од кревет. Денеска си легнав околу 02;00часот наутро, станав во 14:00 и потоа легнав во 16:00, станав во 19:00 :banghead. Особено неможам да заспијам преку лето, многу е топло и ме фаќа нервоза :mad
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
За среќа не патам од несоница. А си легнам одма заспивам и тоа си спијам по 8 саати доволно колку да сум наспана :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci

Wild.One

Истакнат Член
17 јуни 2012
197
147
343
Wonderland
Незнам завас ама јас се отепувам од спиење, никогаш не ми е проблем да заспиам :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
зимуска па и па али летоска неможу да заспиу ич, увек врткам се трткам се едно два саата, мењам траке штракам интернет
гасу компјутер и па едно саат време лево десно, а сабајле кд треа да стану е тк мноо ми се спие, ептен аааааааааааа
а зимуска умотам се у кебе као јамајка џоинт и заспију као Том у онј цртан коа му ја скшрија кичмата...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina, Lena and 4FUN