Несоница | Црнобело Форум

Несоница

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Како што си имам и јас понкогаш пробелм со несоницата ја слушам песнава и веднаш потонувам во сон ..ама баш оваа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743

Често се случува песнава да ја пуштам пред спиење и толку многу ме релаксира, никогаш не останувам будна до крајот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Последниов месец секоја вечер со интернет радивцево си заспивам, го имам на мобилен. Работи во текот на целиот ден и секој саат има различен амбиент на звуци. Мене најмногу ме опушта една комбинација на утрински птици, малку ветер и одвреме на време автомобил кој поминува, а ретко и по некој авион на небото.

http://tunein.com/radio/Silentli-Nature-Sounds-s179075/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne and 4FUN

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Несоница често имам. Навечер не можам со часови да заспијам и некогаш дури и ќе се раздени а јас не сум уште заспана.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Многу често неможам да заспијам, пијам некогаш валеријан микс за смирување па така помирно и побрзо заспивам , инаку ми помага и долга топла купка и млеко со мед пред спиење ...или NatGeo Wild ме смирува и успива .)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and 4FUN

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Пробајте со медитација.
Има туторијали на ју туб, за почетници, обидете се.
Ќе се изненадите колку тоа слушање на сопственото дишење, знае да опушти, да исчисти аура, да релаксира...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and parvati

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Пробајте со медитација.
Има туторијали на ју туб, за почетници, обидете се.
Ќе се изненадите колку тоа слушање на сопственото дишење, знае да опушти, да исчисти аура, да релаксира...
Тебе ти помага тоа?
Јас не можам да најдам начин како да го слушам сопственото дишење и само него. Едноставно... мислите ми се раштркани.
А за чудо порано можев.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Тебе ти помага тоа?
Јас не можам да најдам начин како да го слушам сопственото дишење и само него. Едноставно... мислите ми се раштркани.
А за чудо порано можев.
Постепено. Мене тоа ми беше најголем проблем, како да се сконцентрирам, кога инвазија од непотребности ми надвладува со умот?!
Не е тоа постапка која ќе доживее бум од првиот пат, се работи, смирено, постепено, и најважно од се со верба.
Резултатите се воодушевувачки.