1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несоница

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Како што си имам и јас понкогаш пробелм со несоницата ја слушам песнава и веднаш потонувам во сон ..ама баш оваа
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505


  Често се случува песнава да ја пуштам пред спиење и толку многу ме релаксира, никогаш не останувам будна до крајот.
   
  На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Огнот , дождот , бувовите дури и лемурот ... :giggle
  Ми се приспа ... (yawn)
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Последниов месец секоја вечер со интернет радивцево си заспивам, го имам на мобилен. Работи во текот на целиот ден и секој саат има различен амбиент на звуци. Мене најмногу ме опушта една комбинација на утрински птици, малку ветер и одвреме на време автомобил кој поминува, а ретко и по некој авион на небото.

  http://tunein.com/radio/Silentli-Nature-Sounds-s179075/
   
  На Stojne и 4FUN им се допаѓа ова.
 6. devil4e

  devil4e Староседелец

  Зачленет на:
  15 октомври 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  31
  Несоница често имам. Навечер не можам со часови да заспијам и некогаш дури и ќе се раздени а јас не сум уште заспана.
   
 7. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Многу често неможам да заспијам, пијам некогаш валеријан микс за смирување па така помирно и побрзо заспивам , инаку ми помага и долга топла купка и млеко со мед пред спиење ...или NatGeo Wild ме смирува и успива .)
   
  На Prashina и 4FUN им се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Пробајте со медитација.
  Има туторијали на ју туб, за почетници, обидете се.
  Ќе се изненадите колку тоа слушање на сопственото дишење, знае да опушти, да исчисти аура, да релаксира...
   
  На Prashina и parvati им се допаѓа ова.
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Тебе ти помага тоа?
  Јас не можам да најдам начин како да го слушам сопственото дишење и само него. Едноставно... мислите ми се раштркани.
  А за чудо порано можев.
   
 10. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Постепено. Мене тоа ми беше најголем проблем, како да се сконцентрирам, кога инвазија од непотребности ми надвладува со умот?!
  Не е тоа постапка која ќе доживее бум од првиот пат, се работи, смирено, постепено, и најважно од се со верба.
  Резултатите се воодушевувачки.
   

Сподели: