Несоница

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Уште еден микс со nature sounds. Enjoy.
 

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
27
Еј дај ако сакате кажете некој лек оти дење заспивам а ноке не мозам очи да затворам
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Еј дај ако сакате кажете некој лек оти дење заспивам а ноке не мозам очи да затворам
Измори се еден ден, не заспивај колку и да ти се спие, занемари дека си поминал цела вечер ко некој врколак, и функционирај - излези, шетај, работи, читај, и потоа крај 10 вечерта легни си. :)
 

rikica01

Истакнат Член
19 ноември 2015
58
20
118
27
Измори се еден ден, не заспивај колку и да ти се спие, занемари дека си поминал цела вечер ко некој врколак, и функционирај - излези, шетај, работи, читај, и потоа крај 10 вечерта легни си. :)
Да пробам и така фала за советот
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Лугето со хронична несоница(внимание пишувам за хронична инсомнија да не бидам погрешно сватен) се генерално подложни на заболувања од рак.
Внимавајте на тие симптоми !
Инаку се случува понекогаш да не ни се спие, поради возбуда или пак продолжен сон во текот на денот.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,517
1,183
Big Sur
Мене некогаш само пола Хелекс ми помага, реално. (worried)
Лунерба доста ги препорачуваат, знам и другарка ги земаше, може треба да си земам. Иако сега немам некои проблеми со несоница, среќа.
А, медитации многу ретко ме заспиваа, дури можам да кажам и дека повеќе ме нервираа.
 

187 SB

Истакнат Член
11 септември 2019
80
70
318
Мене ми помага магнезиум (без разлика дали се шумливи таблети или прашок во кесички) кој ме опушта пред спиење. Постојат и моменти кога магнезиумот не ми помага, ама тоа се ретки ситуации. Тогаш единствено чаре е топол туш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Darko91

Нов член
31 март 2021
2
2
3
31
Помага магнезиум али не како Мелатонин SM спрејот кој е наменет баш за несоница.
А за магнезиум користам еден со фолна киселина од Doppel Herz.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,517
1,183
Big Sur
Пак ме фаќаат несоници, само за разлика од лани, сега не им се давам со Хелекси и свашта, него терам со мајндсетот дека кога заспијам - заспијам.
Мислам, убаво би било една рутина да си створам во спиењето, ама тоа е што е.
Си гледам цртани/серии или пуштам тивко аудио книга на телефон во темница, па така фокусирајќи се да слушам, ме фаќа дремка после одредено време. Ете, кој би рекол дека тоа ќе ми е лекот. :)