1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Несоница

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од MissChievous, 26 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сигурна сум дека одвреме на време, на секого му се појавува несоница. Кои се главните причина за ова пореметување? На што треба да внимаваме за да ја избегнеме несоницата? Споделувајте совети и искуства.

  Еве од мене еден микс кој може да ви помогне полесно да заспиете.

  http://naturesoundsfor.me/Rainy_evening_1
   
  На Aaliyah, Selma, JaMi и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Интересна работа :)
   
 3. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Многу е добро :)
   
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Е оваа баш како за мене, цел месец веќе се мачам и неможам да заспијам убаво, се будам во текот на ноќта многу пати, и спијам по многу малку :( благодарам :)
   
 5. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ако не можете да заспиете една дооолга прошетка и ќе заспиете без проблем...:sleep
   
  На Јована и cece17 им се допаѓа ова.
 6. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  1-2 таблетки диазепам :p.
   
  На ●Untouchable°, Аркантос, Hkakashi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  И ја се пореметив со спиењето, сон не ме фаќа...еве 4:50 е уште немам легнато, од 9 сум на испит ке отидам ке се вратам ке одспијам 3 4 саата и после сум цело време буден. Нешто не е у ред
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Јас како зависник од инсомнија и несфатено блеење у плафон, да ви дадам еден совет на сите кои и покрај избројано цело бачило не можат да заспијат...

  Немојте да јадете касно навечер! Тоа многу влијае на мирниот сон.
  Млак туш пред спиење....мераци...
  Просторијата во која спиете обавезно нека биде проветрена, не пушете во неа и пред да заспиете ароматизирајте си ја со некоја свеќа миризлива...

  И се исклучете!
  Телевизор, компјутер, или било каков спроводник на светлина....
  Мене ми помага.
   
  На Aaliyah, JaMi и Македонец им се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  jako ovaa :D
  inacheee svarnoo nemom da spijammm nekos..dur da zaspijam mi treba mn vreme :mad:
   
 10. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Несоница.
  Многу често имам несоница.Се некако ме фаќаат некои мисли кои не ми дозволуваат да спијам.
  Ниту туш,ниту нејадење не ми помага.
  Се е во главата.Па и убаво да се наспиеш зависи од расположението на човекот.
  Инаку се некои кошмари се сонуваат.
   

Сподели: