Неостварена љубов

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
25
Неостварена љубов ...Неколку пати го почнав и го избришав,со солзи на очи ,неможам,неможам .... Болката е силна,не ме боли само срцето,туку целото тело ... Го знаете ли она чуство кога се сакате двајца,но неможете никогаш да си ги искажете своите чуства,од што сте исти и двајца,различни физички,но еднакви во душа ? .... Знам дека некои ке ме разберат(тие што почуствувале) ,а некои не ...
Секој нов ден,секое УТРЕ ми е нова шанса за живот,се надевам секој ден ...
Чест ми е што ова е мој прв пост. Тотално ја разбирам твојата болка. Еве на пример јас сум машко и знам за точно која состојба зборуваш... нешто слично како борба помеѓу половите исто како и + и -
Имам прочитано дека љубовта (барем онаа вистинската, навидум) колку го храни срцето со мед, толку и душата со катран, нешто како отров и бранови љубомора низ целото тело и здрвување на мозокот придружен со хистерија. Хаха... и болката помеѓу ребрата, во исто време мразејќи ја и љубејќи ја личноста кон која сме опсесивно приврзани... после некое време ќе заборавиш... чудно, но вистинито... се се случува со причина, неостварена љубов... добра лекција, после дождот иде сонцето, после бран на "пеперутки во стомакот" иде бран на мир и спокој. УЖИВАЈ!!!
 
  • Like
Реакции: Smiley_1996 and Aleksis

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
25
Wentworth Miller ! Он е мојата неостварена љубов...
Maaan :frantic, I am really so jealous now. :placeА таман те бендисав по аватарчево, а и потписот долу ми се допаѓа. (inlove)ехх... љубов на прв виртуелен контакт, остварливо или не? :sram
 
  • Like
Реакции: Aleksis

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
344
802
393
Кумановоoo !
Чест ми е што ова е мој прв пост. Тотално ја разбирам твојата болка. Еве на пример јас сум машко и знам за точно која состојба зборуваш... нешто слично како борба помеѓу половите исто како и + и -
Имам прочитано дека љубовта (барем онаа вистинската, навидум) колку го храни срцето со мед, толку и душата со катран, нешто како отров и бранови љубомора низ целото тело и здрвување на мозокот придружен со хистерија. Хаха... и болката помеѓу ребрата, во исто време мразејќи ја и љубејќи ја личноста кон која сме опсесивно приврзани... после некое време ќе заборавиш... чудно, но вистинито... се се случува со причина, неостварена љубов... добра лекција, после дождот иде сонцето, после бран на "пеперутки во стомакот" иде бран на мир и спокој. УЖИВАЈ!!!
Ххх ..Се согласувам:) ... Ти благодарам :* ...
 
  • Like
Реакции: Harmonija

Red Army

Истакнат Член
4 јуни 2013
3
4
103
Пораки, филозофирање, долги писма и извинувања. И неколку средби, страст незадоволена, празнина и спомен од некои градски патеки и тротоари . Тоа е се’ што имам од љубовта која целосно ме полуде во еден период, која не можев да ја објаснам, ниту победам, и која на крај ме скрши и дотолчи. А потоа ги избришав и пораките од комјутерот, ама останаа да лебдат некаде во мојата глава.
 
  • Like
Реакции: Lena, Prashina and Mystique

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
211
133
653
Еднаш имав . Бевме кратко во авантура ( не бевме во врска , само мување ) , и онака наеднаш се се смени , престанавме да контактираме .. денес не знам ништо за него , знам само дека живее во Германија , и толку .