Неостварена љубов

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Имав неостварена љубов.Бев 8мо оделение:D .Прилично пред многу време беше тоа.Ептен ми се свиѓаше и за многу кратко време ми стана мила личност бидејки имаав контакт со него, но само тоа..не се осмелуваав да му кажаам дека ми се свиѓа бидејки имаше девојка|-( ..Тој беше 1ва година.Одсекогаш се надевав дека ке раскине со девојка му,но тоа никогаш не се деси(бидејки уште се заедно)..Ете не ми бил суденсе помирив со тоа (bravo) .
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
119
our love can never be.jpg

Да секако сум имал неостварена љубов. Се запознавме на факс, таа учеше во иста група како мене. Имаше дечко од неколку години. Првите две години таа мене ме свиѓаше ама јас не бев заинтересиран и плус не сакав да и ја растурам врската... таа беше спремна да изневери со мене.
Третата години јас се заинтересирав за неа... и таа сакаше.... ама се сопре во последен момент.
И ништо не испадна од тоа.

Сега работи надвор од државата и се читаме на фб понекогаш. Ми остана драга пријателка и секогаш кога зборам со неа можам да и кажам се.
 
  • Like
Реакции: Prashina

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Да, да ...сум искусила неостварена љубов...
Нема да одам во детаљи, само ќе кажам дека се запознавме во многу погрешно време, да не речам закаснивме...
Постојат емоции од двете страни...ама што е тука е...
Ќе си остане баш неостварена љубов...
 
  • Like
Реакции: Сара.13 and Lena

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
се појави од нигде ама во погрешно време и на погрешно место, емоциите се присутни сеуште, ама со оглед на моменталната ситуација знам дека не може да има ништо повеќе. (иако никогаш не викам никогаш за ништо)
Можеби во некој друг живот ќе имам шанса да ја искусам таа љубов. : )
 
  • Like
Реакции: Aquarius

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
се појави од нигде ама во погрешно време и на погрешно место, емоциите се присутни сеуште, ама со оглед на моменталната ситуација знам дека не може да има ништо повеќе. (иако никогаш не викам никогаш за ништо)
Можеби во некој друг живот ќе имам шанса да ја искусам таа љубов. : )
toa sto mozes sega ne go ostavaj za utre ;)
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Сум имала,и боли...Многу боли...Но како и да е,времето ги лечи раните нели?
 

Devojka19

Нов член
12 јули 2013
15
15
3
Неосварена љубов???
Ех таа далечна пролет, кога животот ми подари една личност што сега ја немам, личност која остави траг во мојот живот, личност која сеуште ја сакам, ја барам, а никогаш нема да ја имам...
 

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
344
802
393
Кумановоoo !
Неостварена љубов ...Неколку пати го почнав и го избришав,со солзи на очи ,неможам,неможам .... Болката е силна,не ме боли само срцето,туку целото тело ... Го знаете ли она чуство кога се сакате двајца,но неможете никогаш да си ги искажете своите чуства,од што сте исти и двајца,различни физички,но еднакви во душа ? .... Знам дека некои ке ме разберат(тие што почуствувале) ,а некои не ...
Секој нов ден,секое УТРЕ ми е нова шанса за живот,се надевам секој ден ...