Ненајавени гости | Црнобело Форум

Ненајавени гости

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Не ги сакам ненајавените гости само од една причина - можеби сум имала план за тоа како да си го потрошам времето, а на тој начин секој план ми пропаѓа во вода. Плус тоа ми е прекршување на личен мир.
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
302
163
пред компјутер
Многу ги сакам.
Сигурно не би ми дошле луге кои не ги сакам а да ми дојдат ненајавени гости, тоа досега не ми се случило. Затоа и ги сакам гостите што не ми се најавуват, ме изненадуват често и денот ми е среќен!
 

Kalino.Mome

Полноправен Член
29 декември 2012
53
78
18
Многу ги сакам.
Сигурно не би ми дошле луге кои не ги сакам а да ми дојдат ненајавени гости, тоа досега не ми се случило. Затоа и ги сакам гостите што не ми се најавуват, ме изненадуват често и денот ми е среќен!

Нели не ти се случило досега да ти дојдат ненајавени гости? Како тогаш често те изненадуваат? :)
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
302
163
пред компјутер
Нели не ти се случило досега да ти дојдат ненајавени гости? Како тогаш често те изненадуваат? :)
Не ме разбра?
Тие луге што не ми се допаѓаат а се имаме поради други причини и ондак да ми дојдат ненајавено - така досега не ми се случило, барем кога сум јас дома.
Е друга прича е да ми дојдат ненајавени гости кои ги сакам.

Еве бебешки ти се изразив.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сакам кога доагаат ненајавени гости ама во период кога учам :D
Така ке морам да бидам "принудена" да ја оставам книгата и да седам со нив :rolleyes:
Или пак кога моиве галамат дома...е тогаш длабоко во себе се надевам дека ке дојдат.
Ама се случувало да доагаат ненајавени додека гледам фудбал...Сите зборат јас не можам да слушам (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
28
домче
Обично имам многу малку време за дома, па сето време бонус го сметам за добредојдено.
За ненајавени ги сметам сите што не ми заѕвониле барем 1 час прад да дојдат и не ме прашале дали можи туку ме ставиле пред свршен чин.
Значи, можда јас планирам друго да правам, можда дома ми е лом, можда се варосуваме, можда сум напнат од работа и јас и девојка ми и не ни е до луѓе, можда сум фатен на дур со некого и дома пукаат бомби на фронтот преку масата.... свашта бидува кога сум јас во комбинација :nah

Ненајавените кои „поминувале па рекле да ме видат“ можат да ме видат едно 5-10 минути исклучиво во двор така колку да се поздравиме. Потоа му нгласувам да ми се јави денојве да дојди на раат да се видиме.

И да. ког анекој ќе те праша по телефон: „кај си бе?“, никогаш не му вели „Еве дома“... речи му „еве бе, се спремам... шо ти требам?“
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Обично имам многу малку време за дома, па сето време бонус го сметам за добредојдено.
За ненајавени ги сметам сите што не ми заѕвониле барем 1 час прад да дојдат и не ме прашале дали можи туку ме ставиле пред свршен чин.
Значи, можда јас планирам друго да правам, можда дома ми е лом, можда се варосуваме, можда сум напнат од работа и јас и девојка ми и не ни е до луѓе, можда сум фатен на дур со некого и дома пукаат бомби на фронтот преку масата.... свашта бидува кога сум јас во комбинација :nah

Ненајавените кои „поминувале па рекле да ме видат“ можат да ме видат едно 5-10 минути исклучиво во двор така колку да се поздравиме. Потоа му нгласувам да ми се јави денојве да дојди на раат да се видиме.

И да. ког анекој ќе те праша по телефон: „кај си бе?“, никогаш не му вели „Еве дома“... речи му „еве бе, се спремам... шо ти требам?“
Добар си ти бар ти се јавуваат саат време пред да дојдам, за тоа време цел/а стан/куќа може да светне, а да ти дојдат ненајавени? Ко гром од ведро небо, а дома ко три атомски да ти паднале. Кај мене секогаш е така. Ми доаѓаат секогаш кога ми е најрасфрлено, најнечишто, чинии имам до таван за миење итн, што не дојдат мајка му стара кога ќе го светнам станот. Или па кога сум слободна, немам ништо во план, цел ден сум дома и играм "опа гангнам ран" тогаш никој нема ни да дојде ни да се јави не па да дојде, а решам некаде да одам или се фатам да правам нешто низ дома одма ми се цртаат пред врата. Преку глава ми е веќе од таквите. (envy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МалиСашко