1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ненајавени гости

Дискусија во форумот 'Дом' започната од Marick14, 10 јули 2012.

 1. AnnAmaa

  AnnAmaa Полноправен Член

  Зачленет на:
  11 јули 2012
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  20
  Јас не сакам протоколи...
  Кој дошол.добре дошол(nod)
   
 2. Anacal

  Anacal Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  29
  Не ги сакам ненајавените гости само од една причина - можеби сум имала план за тоа како да си го потрошам времето, а на тој начин секој план ми пропаѓа во вода. Плус тоа ми е прекршување на личен мир.
   
 3. Kalino.Mome

  Kalino.Mome Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 декември 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  78
  Не ми пречат. Ми причинуваат задоволство... кога си одат. :)
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Многу ги сакам.
  Сигурно не би ми дошле луге кои не ги сакам а да ми дојдат ненајавени гости, тоа досега не ми се случило. Затоа и ги сакам гостите што не ми се најавуват, ме изненадуват често и денот ми е среќен!
   
 5. Kalino.Mome

  Kalino.Mome Полноправен Член

  Зачленет на:
  29 декември 2012
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  78
  Нели не ти се случило досега да ти дојдат ненајавени гости? Како тогаш често те изненадуваат? :)
   
 6. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  Не ме разбра?
  Тие луге што не ми се допаѓаат а се имаме поради други причини и ондак да ми дојдат ненајавено - така досега не ми се случило, барем кога сум јас дома.
  Е друга прича е да ми дојдат ненајавени гости кои ги сакам.

  Еве бебешки ти се изразив.
   
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  НЕ! Знаат да те прекинат во најубавото.
   
 8. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Сакам кога доагаат ненајавени гости ама во период кога учам :D
  Така ке морам да бидам "принудена" да ја оставам книгата и да седам со нив :rolleyes:
  Или пак кога моиве галамат дома...е тогаш длабоко во себе се надевам дека ке дојдат.
  Ама се случувало да доагаат ненајавени додека гледам фудбал...Сите зборат јас не можам да слушам :facepalm2
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Обично имам многу малку време за дома, па сето време бонус го сметам за добредојдено.
  За ненајавени ги сметам сите што не ми заѕвониле барем 1 час прад да дојдат и не ме прашале дали можи туку ме ставиле пред свршен чин.
  Значи, можда јас планирам друго да правам, можда дома ми е лом, можда се варосуваме, можда сум напнат од работа и јас и девојка ми и не ни е до луѓе, можда сум фатен на дур со некого и дома пукаат бомби на фронтот преку масата.... свашта бидува кога сум јас во комбинација :nah

  Ненајавените кои „поминувале па рекле да ме видат“ можат да ме видат едно 5-10 минути исклучиво во двор така колку да се поздравиме. Потоа му нгласувам да ми се јави денојве да дојди на раат да се видиме.

  И да. ког анекој ќе те праша по телефон: „кај си бе?“, никогаш не му вели „Еве дома“... речи му „еве бе, се спремам... шо ти требам?“
   
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Добар си ти бар ти се јавуваат саат време пред да дојдам, за тоа време цел/а стан/куќа може да светне, а да ти дојдат ненајавени? Ко гром од ведро небо, а дома ко три атомски да ти паднале. Кај мене секогаш е така. Ми доаѓаат секогаш кога ми е најрасфрлено, најнечишто, чинии имам до таван за миење итн, што не дојдат мајка му стара кога ќе го светнам станот. Или па кога сум слободна, немам ништо во план, цел ден сум дома и играм "опа гангнам ран" тогаш никој нема ни да дојде ни да се јави не па да дојде, а решам некаде да одам или се фатам да правам нешто низ дома одма ми се цртаат пред врата. Преку глава ми е веќе од таквите. (envy)
   
  На МалиСашко му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: