Ненајавени гости | Црнобело Форум

Ненајавени гости

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Дали ви пречат ненајавени гости?

Мене ми пречат понекогаш. Ако сум испружен да одмарам, или гледам филмче, или имам некоја работа и плус гости ако начекам пред очи......самоубиство. :mad

Некад кога немам обврски и не ми пречат ненајавени гости, но кога сакам да одмарам и да ми дојдат така ненајавени, смрт ми е. :(

Јас никогаш не сум отишол ненајавен. Ок имало некад такви ситуации но ретки биле. Дали вие сте отишле на гости ненајавени?
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Значи највеќе на свет шо мразам е човековата неодговорност, а тука спаѓа и ненајавеноста која ја третирам како нечија особина. Таман човека ќе легне да одмори, да погледа нешто на тв или компјутер туку ѕрнн ете го ѕвончето :frantic . Па ајде раскревање кое каде било, па да се донело ова за гостите па да се донело она. Дури и на другарите им имам кажувано кога планираат да ми доаѓаат нека се најават, па имаме телефон, фејсбук и сл. бре чоече. А сеа, ако девојката дојде ненајавена за неа вратите се секогаш ширум отворени (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: AnaMi, Nikola and Marick14

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
26
Скоро секој ден имам ситуација во која ми доаѓаат ненајавени. Од сабајле ќе помине некој на кафе, попладне таман ќе легнам ќе дојдат другарчињата на брат ми. После следат галами, а и како за беља комшиите бушат нешто кај нив. :mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nikola

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Скоро секој ден имам ситуација во која ми доаѓаат ненајавени. Од сабајле ќе помине некој на кафе, попладне таман ќе легнам ќе дојдат другарчињата на брат ми. После следат галами, а и како за беља комшиите бушат нешто кај нив. :mad

Може и јас да поминам некој ден ненајавен. :giggle Само немој со сукало да ми излезеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: AnaMi and Nikola

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
26
Може и јас да поминам некој ден ненајавен. :giggle Само немој со сукало да ми излезеш.

За среќа кај мене дома не се чува ништо што може да послужи како оружје :D А, и ти си добредојден. :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
За среќа кај мене дома не се чува ништо што може да послужи како оружје :D А, и ти си добредојден. :sreken

Само да кажеше каде ти е домата. :D И ќе дојдам без да ти се најавам. Врата најверојатно отворена....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nikola

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:rolleyes: Дур ве читам вака сите нагоре,се направив на три ипол и заборавив по колку години имате сите.
Си викам,греота,којзнае по колку туршија спремаат секоја година за да можат толку гости да пречекат.
Плус сигурно знаат добро да сервираат,торти прават,кифлички...па нели гости пречекуваат.

После па,коа се свестив знаејки по колку год имате ми се створи па друга слика.
Ептен во случај ако ви дојдат ваши гости па да земете да принесите до соба тоа мајка ви што спремила или нешто брзинско од продавница,мада во некои случаи и немора да се мачите,мајките ке принесат :giggle
А ако пак гостите не се ваши,ма какво станување од компјутер,исто ко да не сте дома.
Секоја чест на исклучоците деее..

Да не ми замерите ама првата слика ми се створи читајки колку ве иритирале ненајавени гости ко демек најголемиот терет од гостите,па и кога не се ваши,врз вас пага.

Јас пак имам лек за ненајавени гости..Пошто од навика нон стоп сум секогаш заклучена,ако не се најавени не ни отварам ]:)
Ептен ако констатирам дека се мајка ми и татко ми,кои до сега не се случило да не се најават,може само во тој случај да отворам.Ако не,како дошле така пошле,и ке си знаат за следниот пат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Nikola

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
:rolleyes: Дур ве читам вака сите нагоре,се направив на три ипол и заборавив по колку години имате сите.
Си викам,греота,којзнае по колку туршија спремаат секоја година за да можат толку гости да пречекат.
Плус сигурно знаат добро да сервираат,торти прават,кифлички...па нели гости пречекуваат.

После па,коа се свестив знаејки по колку год имате ми се створи па друга слика.
Ептен во случај ако ви дојдат ваши гости па да земете да принесите до соба тоа мајка ви што спремила или нешто брзинско од продавница,мада во некои случаи и немора да се мачите,мајките ке принесат :giggle
А ако пак гостите не се ваши,ма какво станување од компјутер,исто ко да не сте дома.
Секоја чест на исклучоците деее..

Да не ми замерите ама првата слика ми се створи читајки колку ве иритирале ненајавени гости ко демек најголемиот терет од гостите,па и кога не се ваши,врз вас пага.

Јас пак имам лек за ненајавени гости..Пошто од навика нон стоп сум секогаш заклучена,ако не се најавени не ни отварам ]:)
Ептен ако констатирам дека се мајка ми и татко ми,кои до сега не се случило да не се најават,може само во тој случај да отворам.Ако не,како дошле така пошле,и ке си знаат за следниот пат.

Па јас ако ти дојдам ненајавен, преку прозор ќе ти влезам. И од кај знаеш ти по колку години имаме ние? |-( Во Интерпол да не работиш па да не знаеш сите??
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Па јас ако ти дојдам ненајавен, преку прозор ќе ти влезам. И од кај знаеш ти по колку години имаме ние? |-( Во Интерпол да не работиш па да не знаеш сите??
Не бе,не сум во таа фирма,друга е,не ми е тоа примарна функција но може да се каже професионална деформација :D
Мислам дека се приметува нели? :sreken немора да ми одговориш,да не одиме со офф топици,знам дека се приметува :giggle
А за од кај знам,па сите над мене што беа а и сега се,се членови на форумот црнобело,за кој верувам дека си слушнал,и замисли си читам по темите и констатирам за некои работи а за некои апла си пишува :).
Преку прозор неможеш оти не сум на приземје....едно време ке ставев слики на една тема за да се види каде сум,за да си знаеше сега колкава скала ке ти треба,ама ти умеша таму прсти и ми помина желбата :rofl
и дај туку не мршти се,коа видов дека за прв пат нормална дискусија а дирекнта имавме сабајлево на една тема,почнав дури кафе да спремам и благиши за да прославиме :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048