Ненајавени гости

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Секогаш пред да одам некаде се најавувам пошто може луѓето си имаат работа и слично. А дома баба ми и дедо ми секогаш ненајавени доаѓаат. Ќе си дојдат, ќе си седнат ау бау... Ми се скур*ија веќе.
И тоа во недела околу 7 часот. Ама честопати баба ми знае да си пољуби врата ако сум јас дома сама и да не и` отворам :sram или па ако не сме дома.. :)
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Гледам оф топик тргнавте со тоа кој колку години имал и демек теретот не паѓал на него ако секако ја нема надминато таа пуста осумнаесетка. Ма немојте бре луѓе, ви се нема десено кога сте сами дома да дојдат ненајавени некои далечни роднини и пријатели на родителите кои можеби ќе ви останат на спиење, а родителите ќе си дојдат дури вечер или не дај боже изутрина? Или пак никој од вас не живее сам одреден период (секако да биде малолетен или на граница) така што би морало сам да се снаоѓа малце а?
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
мразам ненајавени,ретко ми е мило така некој да ми улета
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
мразам коа ќе ми се тутнат ненајавени гости...тој проблем го имав порано...уствари и имаФ такви другарки...нема дома шо да праат и кого да оговараат па ќе ми се тупнат...
мн пати се случувало моите да излезат на врата и да им речат дека спијам, а они ни две ни три, па разбудете ја, и си влагаат ко да се дома...
и ти цела ноќ не си спиел и сеа да трпиш некое идиотче оти нема на коо да му ги кажуе своите досаДни оговарачки муабети...

не истрпев многу...им даов црвен картон...сеа ми е мирна главава:) не патам повеќе од такви дебили
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Ненајавените гости налетуваат ко Талибанци :)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
мразам коа ќе ми се тутнат ненајавени гости...тој проблем го имав порано...уствари и имаФ такви другарки...нема дома шо да праат и кого да оговараат па ќе ми се тупнат...
мн пати се случувало моите да излезат на врата и да им речат дека спијам, а они ни две ни три, па разбудете ја, и си влагаат ко да се дома...
и ти цела ноќ не си спиел и сеа да трпиш некое идиотче оти нема на коо да му ги кажуе своите досаДни оговарачки муабети...

не истрпев многу...им даов црвен картон...сеа ми е мирна главава:) не патам повеќе од такви дебили

:rofl:rofl:rofl Убаво си ме насмеала сега. Секакви ретарди има.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Дали ви пречат ненајавени гости?

Мене ми пречат понекогаш. Ако сум испружен да одмарам, или гледам филмче, или имам некоја работа и плус гости ако начекам пред очи......самоубиство. :mad

Некад кога немам обврски и не ми пречат ненајавени гости, но кога сакам да одмарам и да ми дојдат така ненајавени, смрт ми е. :(

Јас никогаш не сум отишол ненајавен. Ок имало некад такви ситуации но ретки биле. Дали вие сте отишле на гости ненајавени?
Ги обожавам.
Никогаш не ме наоѓаат дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi

Rosana

Староседелец
24 јуни 2012
267
499
1,063
леле најпоќе шо мразам е ненајавен гостин! :mad:
кога ќе влезе дома прво шо ми иди на памет е да му речам: ДОБРО БЕ ВИЕ НЕМАТЕ ДОМА ТЕЛЕФОН? ЗНАЈТЕ ЖИВЕЈМЕ ВО 21 ВЕК ВРЕМЕ ВО КОЕ ПОСТОЈАТ И ДОМАШНИ ТЕЛЕФОНИ И МОБИЛНИ :mad