1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кој начин ја негувате косата?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Си користам шампон, силиконски капки, и спреј за коса од шварцкоп... користам и едни ампули за коса, и кога ќе ставам од нив, косата ми е многу мека и убава... :)
   
 2. Зумбула

  Зумбула Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  54
  Косава ми е толку намачена, што од толку препарати што и ставам, гарантирам дека се чувствува ко Касандра у најбољим годинама.:eek

  Пред миење ставам масло на косата, моментално чичково на Фитофарм, (претходно користев рицинусово), и тоа од коренот до врвовите со масажа на скалпот, а после еден час ја мијам со не многу топла вода, ставам грст шампон, моментално од Гарниер од калинка (додека како најдобар се истакна Гарниер за бојадисана, од авокадо и арганово масло), ја масирам нежно ем грубо, измивам додека зашкрипи, ја тријам со крпа, па нанесувам регенератор соодветен со шампонот, а преку едно миење маска од ленено семе на Hair Care (маскава е ефтина, 165 денари за 250 мл и ептен ми се погоди), расчешлувам со чешел со широки запци да фати секаде.

  После миењето ја мотам во крпа, оставам 15-ина минути, прскам Глис за оштетена или ставам силиконски капки на Авон, ја расчешлувам и ја оставам природно да се суши.
  Фенот не го милувам, исто така и апаратите и средствата за обликување, освен за итни кризни случаи. :trepka
   
  На She му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Имам тенко влакно и косата многу ми се мрси, колку шампони сменив. Сега користам еден на Recept
  [​IMG]
  и сум задоволна. Се шишам скоро секој месец, пред да ја сушам ставам
  [​IMG]
  , отако ќе исушам и малку ќе ја исфенирам ставам капки.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Стефанија

  Стефанија Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  233
  Јас на мојата коса и ставам маска и после мијањето на косата ставам силиконски капки. :)
   
 5. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Само шампон, каков има дома, често го менувам и тоа почнува да ме нервира, ке барам некој соодветен и не го менјам.
   
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Користам 4 шампони и еден регенератор, сите од L'Oreal. Засега немам метил, еве две години како не сум се пострижил.
   
  На She му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Countess

  The Countess Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  43
  Допаѓања:
  53
  Шампон Сајос, и силиконски капки. Ништо друго.
  Оштетени врвови - кога ќе ги приметам одам на потшишување.
   
 8. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  [​IMG]
  Презадоволна :)
   
  На Badgirl, Gemini и JaMi им се допаѓа ова.
 9. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Шампон и користам ваков за полесно расчешлување на косата

  [​IMG]
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  Еве како + секогаш ја сушам со фен.
  [​IMG]
   

Сподели: