1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кој начин ја негувате косата?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Deadelina93, 15 февруари 2012.

 1. Deadelina93

  Deadelina93 Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  107
  Сите сакаме здрава и сјајна коса...Какви производи користите, како се справувате со расцветаните, или остетени врвови?
   
 2. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Ставам маска за коса, силиконски капки и третман еднаш месечно со маслиново масло.
   
 3. Lucia

  Lucia Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  58
  Често менувам шампон, читав некаде дека не е добро нон стоп да се употребува ист шампон. Користам и маска за коса, силиконски капки и средство за полесно фенирање на косата. Се шишам на 2 месеци, не ја кратам многу, само оштетениот дел и така:)
   
  На Sweetgirl1605 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Палмолив шампон користам и е доста ефикасен,премногу ми одговара и ми прави многу волумен,исто ставам и маска на палмолив,некогаш силиконски капки,никогаш се немам фарбано ниту пак шатирано и косата ми е доста здрава :D
   
 5. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Користам wash&go шампон, маска за коса било каква, сите ми се исти, ставам колку да ми мириса убаво:)и нивеа гел за исправување на косата. ретко се пеглам:)И тоа би било тоа:)Сега сум во потрага по некој производ за поголем волумен, па ако знае некој може да ми предложи;)
   
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Користам Nivea Diamond Gloss, маска од Elseve и спреј за коса од Орифлејм. Оштетениот дел го шишам редовно и тоа е тоа.
  Не ја сушам со фен освен во ситуации кога тоа е неопходно и не ја пеглам бидејки ми е скроз права.
   
 7. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Сега за сега користам Гарниер шампон (темно зелениот) и маска за коса исто од Гарниер со авокадо и маслиново масло ,силиконски капки Аура и Нивеа маска за суво нанесување на косата , пошто имам виткана коса , и секако Тафт пена за коса , иначе сум задовална , а кога бев во Норвешка користев многу убав шампон за коса од Forever Living Products, само по каталог се нарачуваат ги има овде и кај нас да се нарачаат а превише се скапи за нашиот буџет ,многу шампони сум користела али како овој што е нема ниту еден подобар иначе е на база на Алое Вера и Јојоба и не треба на косата после шапонот и балзамот ,нити силикон,нити маски ,дава многу волумен ,сјај и што е најважно косата не цвета ич :kafe
   
 8. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Ја миев косата со Wash&Go Apple fresh, но ми се појави првут по неколку месеци употреба. Фризерката ме советуваше околу месец дена да ја мијам со Бекутан детски шампон и навистина има резултати. Побрзо се мрзи косата, но првутот исчезна.
  После капењето, на полуводената коса ставам маска од Garnier за оштетена коса и толку.

  Е сега, бидејќи планирам да престанам со употреба на Бекутан шампонот, дали може некој да ми препорача добар шампон против првут од кој е задоволен?
   
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Шампон и регенератор само. Не сакам да експериментирам многу, многу.
  И понекогаш ја пеглам или виткам, моментално ми е извиткана :D
   
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Шампон и регенератор Гарниер со авокадо и маслиново масло,силиконски капки од Авон,Тафт лак за коса. Често ја пеглам,и секогаш ја сушам со фен. А се шишам на 3 месеци,по 1см :biggrin
   

Сподели: