Музички инструменти

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
27
Охрид
имам хармоника и синтисајзер ( ни едното ни другото знам да ги свирам)
а сакам да научам да свирам на виолина и гитара
 

9gagger

Истакнат Член
9 април 2012
112
155
143
Свирам на пиано од мала.:D
Летото се учев да свирам на гитара научив некој акорд, некоја песна и толку.:D
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
DSC00017.JPG

Свиркам по малце на бас. Имам хармонику и клавијатуру дома, поим немам од њима. :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Знам да свирам на пиано, а како помала учев и гитара ама џабе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Не знам да свирам на некој инструмент но и како мала а и сега голема желба имам да свирам на гитара.Се надевам дека некогаш ќе ја имам таа привилегија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ночной охотник

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Свирев виолина 8 години , али за жал повеќе дома немам за да си дрнкам по некое песниче. Пробав да се учам и гитара да свирам али ја дирек на електрична :D тешко комшиине
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Почнав да свирам пијано од 6 год а сакам да научам гитара (животна желба ми е ) :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13