1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички инструменти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  имам хармоника и синтисајзер ( ни едното ни другото знам да ги свирам)
  а сакам да научам да свирам на виолина и гитара
   
 2. 9gagger

  9gagger Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 април 2012
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  155
  Свирам на пиано од мала.:D
  Летото се учев да свирам на гитара научив некој акорд, некоја песна и толку.:biggrin
   
 3. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  [​IMG]
  Свиркам по малце на бас. Имам хармонику и клавијатуру дома, поим немам од њима. :)
   
 4. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Знам да свирам на пиано, а како помала учев и гитара ама џабе :)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Не знам да свирам на некој инструмент но и како мала а и сега голема желба имам да свирам на гитара.Се надевам дека некогаш ќе ја имам таа привилегија.
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  го обожавам звукот на гитарата и на пианото, би сакала да знам и да свирам но засега доволен ми е само звукот :)
   
  На Ночной охотник и $3Я3|\||)&p&†Y им се допаѓа ова.
 7. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Свирев виолина 8 години , али за жал повеќе дома немам за да си дрнкам по некое песниче. Пробав да се учам и гитара да свирам али ја дирек на електрична :D тешко комшиине
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Photographer

  Photographer Amoureux

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  480
  Допаѓања:
  1,393
  Имам тапани, аматер сум.
   
 9. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ептен сакам на пиjанооооооо :)
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Почнав да свирам пијано од 6 год а сакам да научам гитара (животна желба ми е ) :sreken
   
  На Сара.13 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: