Музички инструменти

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Дали сакаш да кажеш во која свера повеке се снаоѓаш,со клавирот или гитарата?:)
Колку долго свириш гитара?
На клавир подобро се снаоѓам а на гитара ги знам само акордите и знам една песна,не ме бидува за на гитара
 

minion

Истакнат Член
18 мај 2018
12
7
103
Отсекогаш сум сакала да научам да свирам гитара aма и многу го сакам звукот на саксофон од типот soft jazz (wasntme)