Музички инструменти

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Не знам да свирам на инструмент, ама многу сакам да се научам на гитара да свирам, не знам од каде таа желба, ама многу ми е убаво да гледам кај што свири некој на гитара, го обожавам звукот. :D
 

PUTiN

Нов член
5 февруари 2013
10
8
3
Свирам на Пиано веќе 7 год, друг инструмент што сум сакал да свирам беше гитарата, па така да научив некој основни работи колку за по дома да си свирам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Special

Special

Истакнат Член
22 август 2013
47
19
108
Свирам гитара онака лично за мене ништо повеќе.Знам да свирам и на флејта учевме до 4то одд па сеуште добро паметам.
Желба имам да научам на пијано да свирам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mameha and PUTiN

Jesus

Истакнат Член
9 јули 2012
26
8
103
27
Свирам на тапани

Имам Gretch set
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,998
9,631
1,683
Normandy
Свирев чат пат клавир, сум подзабораил тро поеќе.
Пробав и гитара, треба да ја местам, шрафон попуштил. :)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Да знам да свирам на клавир и на гитара а сакам да научам на тапани
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Да знам да свирам на клавир и на гитара а сакам да научам на тапани
Дали сакаш да кажеш во која свера повеке се снаоѓаш,со клавирот или гитарата?:)
Колку долго свириш гитара?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Јас само знам со дајре да пафтам..ехее, ако ми се погоди некој чочек од Ферус, растурам со него.
Знам и по нерви да им свирам на некои луѓе;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
30
Јас имам талент за музика. Мојте кога бев помал за еден роденден ми купија синтисајзер голем убав Јамаха и за свирење ако слушнам некоја песна знам барем дел од песната да ја отсвирам но за жал не ме бива со две раце и никогаш не научив ниедна песна целосно да ја отсвирам со две раце.
Пробав да учам гитара но баталив после две три недели а имам гитара, купив жици се ама џабе проблемот е во мене брзо се откажувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule