1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички инструменти

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Selma, 17 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Знаете ли да свирете на некој инструмент? На кој инструмент би сакале да се научите да свирите?

  Јас знам да свирам н апиано но одамна немам нешто отсвирено :rolleyes:, моментално учам да свирам гитара, научив некој акорд, само треба повеќе вежбање, а мене ми е онака за забава. :)
   
  На 9gagger, FranZ Ferdinand, The_melnicanecot и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Пиано свирев како мал 4 години нижо. После по дома нешто експериментирав, денес со обврските во меѓувреме го подзаборавив пианото, но имам голема желба да се вратам. Гитара имам пробано, не иде па не иде. Можда затоа што сосема друг систем на свирење е, шо знам. А имам огромна желба да научам флејта или кавал.
   
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  И јас завршив нижо музичко, ама изгубив желба за пиано. Сакам да научам и на тапани, мислам дека е лесно. :D
   
  На 9gagger му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  За тапани побитен момент е мислам да имаш чувство за ритам. Пракса да, но со тоа не се напреднува туку повеќе се оддржува чувството.
   
  На 9gagger и Selma им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  не свирам на ништо иако имам гитара дома, се нафати еден другар мој да ме научи ама јас сум дрво не сфаќам...
   
 6. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  [​IMG]Сакам да научам...:skip
   
  На street_chic и Marrie им се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Имам одено 8 години на музичко, како мала, на пиано, но и јас како другите ја изгубив желбата... а сакам да научам тапани и гитара :)
   
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  знам на тарабука да свирам хахахахах
   
  На parvati и Caci им се допаѓа ова.
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  И тоа е успех ;)
   
  На parvati и Hexasto им се допаѓа ова.
 10. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Сеа ми текна дека една од неостварените желби ми е да свирам на гитара. Инаку не знам да свирам на инструменти.
   
  На The_melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: