Момци со шминка

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Хмм.. Секако доколку имаат многу мозолчиња личи да користат малку коректор или пудра..
Не ми се доопаѓаат момци со многу шминка и изгледаат како жени........
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не личи машко со шминка убави си се и без шминка, а не ко нас грдотии. :D Шала на страна ама сериозно не личи шминка на машко.
Има еден у банка не можам убаво да го приметам ама 100% се шминка и тоа креон, пудра, лабело, се се уште и маскара да си стави и права жена :) ко кукла ми е, а машко кукла нема смисла
 

HAZARDER

Истакнат Член
8 февруари 2014
65
172
333
38
Ne sum za i sum protiv za onie maski sto stavaat sminka ,iako i jas imam stavano koga niz zivotov ke se desela nekoja tepacka :) pa sum moral da stavam pudra za da pokrijam nekoja modrica :)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Депилирани нозе, депилирани раце, гради, па шминка...што е следно??!
Да си закажуваме заедно на депилација, или шминка за на свадби....ти се молам....
Едно е да си е среден, да си е по хигиената, да си се одржува, да мириса добро...да ти е ќеф да си до него...
А друго е да е бетер од жена во некои работи...мислам шминка???
Освен најобично кремче за лице и лабело, друго не прифаќам...
 
  • Like
Реакции: Butterfly^^

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Не личи машко со шминка убави си се и без шминка, а не ко нас грдотии. :D Шала на страна ама сериозно не личи шминка на машко.
Има еден у банка не можам убаво да го приметам ама 100% се шминка и тоа креон, пудра, лабело, се се уште и маскара да си стави и права жена :) ко кукла ми е, а машко кукла нема смисла
Можеби типот внатрешно се чувствува како жена, никогаш не се знае...:pusi
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Можеби типот внатрешно се чувствува како жена, никогаш не се знае...:pusi
Абе обично тие што внатрешно се чувствуваат како жена, како жена и се изразуваат, а си се однесува баш како маж и си личи на маж и се најнормален си е само што се шминка, :) а може и не се шминка може така си се родил језда мене тоа на шминка ми личеше
 
  • Like
Реакции: Outrider

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
За да се скрие мозолка ако сако некој многу да се скрие нека стави пудра или лабело кога пукаат усните во зима

се повеќе од ова не е за машки!
 

tomas

Нов член
16 август 2015
7
0
1
20
момци со шминка јас би рекол да,бес да се претерува,лично јас кога одам на родендени,изложби...ставам пудра ако имам некоја акна,инаку секојдневно не користам,лабело кога ми се испукани усните,и ако некој користи малку шминка не значи дека е геј, шминка користат и манекени,актери,славни личности а се нормални и имаат девојки
 

tomas

Нов член
16 август 2015
7
0
1
20
фифи е трансексуалец тоа е друго,темава е за нормални мажи кои користат малце шминка