Момци со шминка

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Дали ги оправдувате и што мислите за момците кои се шминкаат?
Не трансвеститите како Боки 13ка кои се шминкаат за изгледаат како жени, туку оние кои употребуваат мало количество шминка за да покријат недостатоци на лицето.
Јас лично сум сретнала момци кои ставаат пудра на лицето за да ги покриеле мозолчињата.
Дали некој од форумџиите се шминка за таа цел?
Дали девојките ги сакаат момците со шминка?
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
немам ништо против момците кои користат козметика, напротив тоа многу кажува за нив...дека се по хигиената и сакаат да бидат спастрени колку толку :)
 
  • Like
Реакции: LMFAO, Dee Dee and foREVer

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Ден пред матура, малку се пресеков во бричењето...Знам дека тогаш сестра ми ме среди со нешто :) Само тогаш :)
 
  • Like
Реакции: Реми, Dee Dee and Lady*

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Некоја од форумџикиве да ми позајми за вечер пудра и црвен лак за нокти?
Ја ќе ти позајмам лак, дома над 50 лакови имам. :biggrin

Неам против за таквите што користат шминка како Боки 13 и тие што не се како него, на пример зошто да не користи лабело?
Нека користи и коректор да прекрие нешто, но само толку.
Значи не сум против, но природно си е природно. Кога би бирала меѓу некој што се шминка и не, би го одбрала тој што што не се шминка. :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Гонзо

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Нека стави тенок слој пудра ама само ако има мозолчиња и лошо црвенило, па му влијае на самодовербата.
И лабело, оти не е шминка, ем грозно е устата ко петпаре кога ќе се собере.
Остало, молим лепо, остај на Бокица и Фифи. Не утре ќе излезе со женската па ќе ги мислат лезбејки.
 
  • Like
Реакции: TheQueen and Dr.Gonzo

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Не сум емо или нешо слично, ама еве типов ми е пресекси. :D Не стои и шминката на секого...
22755_236425717474_208130482474_3369329_705913_n.jpg
п.с. Don't kill me! :angel
 
  • Like
Реакции: Dee Dee