Момци со шминка

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
381
301
63
Ај маживе што се изјаснија против шминка ќе ги сфатам, дека не сакаат други мажи да изгледаат поубаво од нив со тоа што ќе си ги покријат неправилностите, ама жениве?

Значи еднакви сме, ама не сме еднакви? Жените смеат да прават се што прават мажите, ама обратното не важи? Тоа се вика дупли стандарди.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Имам еден другар заедно учиме и тој користи пудра и креон некогаш и школо си се шминка ..а мене тоа ми е толкуу педерски |-(

Сомнителен ми е последно време и како педерче се облекува фризурче педерско си мести ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Scars31

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Ај маживе што се изјаснија против шминка ќе ги сфатам, дека не сакаат други мажи да изгледаат поубаво од нив со тоа што ќе си ги покријат неправилностите, ама жениве?

Значи еднакви сме, ама не сме еднакви? Жените смеат да прават се што прават мажите, ама обратното не важи? Тоа се вика дупли стандарди.
можи некој ти има реплицирано вака ама јас ке ти кажам пак ... Дозволено ти е да правиш се шо сакаш, ако сакаш оди облеквај се како машко, како женско , облечи фустан, клај си шминкаи понашај се како женско .. ке те оставам да прајш шо сакаш .. ако требал ода бидиш женско ке си бил женско, а не машко. Ако нешто ти се сјебале гените и наместо машко да бидиш женско тогаш брат тоа се викиа мутација и тоа е болест ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati