Момци со шминка

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
@tomas нема малце или многу , шминка е шминка, ај веќе кога идеш во детал каѕи што е малце ??
 
Последна промена:

tomas

Нов член
16 август 2015
7
0
1
20
лабело кога е испукана устата,пудра за да прикриес мозолка
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,212
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
и ја знам еден таков дечко што си става по малку креон и по малку повеќе пудра ама нема никаква врска со овие погоре, сосема нормален човек е сосема нормално си се однесува.
Така да барем за мене не ми влијае многу тоа што машките се шминкаат врз формирање на некаква слика за нивниот карактер баш интересни ми се тие личности што си држат некаков ред во животот, а и не мислам дека ако си стават малку шминка не ги прави тоа педери
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
@tomas Еве ти '' РЕСЕНСКИ ВОЗ '' со малце како што викаш ти шминка ?! Отвори ја прикачената датотека 24860
Да бидеме фер, овој не се покрива ни со малце, ни со многу шминка. Единствено челото напудрено да почне да го издава за огласи/билборди. :zelen
Плус, може он си се доживува ко принцеза, не ко маж, уште па со шминка...

Друго е дискретно малку пудра, која и те како може да подигне самодоверба...па и тенок ајлајнер, ако му оди со стилот.

Па и на овие со малку повеќе што им фали? :biggrin
 
  • Like
Реакции: escape and Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
@Electra овој и тие горе што ги ставив се за греота ,нив ништо не ги покрива ,така да и по кило КИТ да стават џабе им е, хормони се тоа ,да не даде господ ! :) ;)