1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Модни комбинации кои ви се допаѓаат

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Без тие миљенца по џемпер.
  b5324ebcd7adf837e7b4fb2d39c42d55.jpg large.jpg m4weq6-l-610x610-coat-pattern+coat.jpg

  Кроени за времево...
  1 (1).jpg 1.jpg 51.jpg 24187951819903461089.jpg all-black-all-over.jpg large (44).jpg
  Не е комбинација, али мајке ми!
  large (26).jpg
   
  На dreamydreamer, JaMi, MissChievous и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На violetmoon и dreamydreamer им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  1.jpg 3.jpg 4.jpg 6.jpg 9.png 10.jpg 11.jpg 12.png 13.png 14.jpg
   
  На dreamydreamer и Luckky им се допаѓа ова.
 4. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
 5. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Бидејќи не смее повеќе од 10 слики да има во едно мислење ќе пишам ново мислење за да прикачам уште
  8a31b612c6c3dbe601c666f5207502c3.jpg 6d7943a4c7fe57d78335e9361ef72cd0.jpg 9fade37c7680accb27ff025f341eb3bc.jpg 9a9503b8f8ebb30bfe6cbebae57a132e.jpg 24.jpg 56fb6c72781976112aac44fcf81cf3d6.jpg 96a489fd34785acbc0775cd1b26d3ec1.jpg 045646c6fde5e5e130667408518627e0.jpg 36b01e8336e1fb3b5dc654cba9bb8a1f (1).jpg 95c665c30694c09338a05aa2c6dfc8f7.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
 7. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
 8. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  997033_587862467953610_1154404537_n.jpg 1526773_589684841104706_137512586_n.jpg large2.jpg 1174707_532994216769438_23243783_n.jpg 1379952_551995144869345_1959479107_n.jpg 1796684_612375198835670_1032125819_n.jpg efccfd1d0e409346cbec7eb2157d45ee.jpg e0e717a5f94c4e0d7bb1161f779905b9.jpg 11.jpg a11719a95117889a3f0df7e7b7d24baf.jpg
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  sto-da-oblecete.jpg polyvore-26.jpg 998568_568787556523437_1661341219_n.jpg 1466194_573131719426685_1279548821_n.jpg Spring-Trendy-Polyvore-Combinations-20.jpg workwear-fashion-outfits-2012-32.jpg workwear-fashion-outfits-2012-31.jpg stylingideen-fuer-vintage-spitzenkleid-4.jpg Untitled12.png
   

  Прикачени податотеки:

 10. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83

Сподели: