1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Модни комбинации кои ви се допаѓаат

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Дадете предлог за матура, полуматура, за на свадба, за искачање, итн. Постирајте модни комбинации кои ви се допаѓаат.
   
  #1 Gabriela, 19 февруари 2012
  Последна промена од модератор: 23 април 2014
  На Angel-Alessandra99, Rosana, Bibi@ и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  #2 Andrea Bloodbucket, 19 февруари 2012
  Последна промена од модератор: 23 април 2014
  На Брида, bonboonka, TheDevil и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Брида, Gemini, Bibi@ и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  високи потпетици, фармерки (шорц) и рамбовка...
   
  На TheDevil, Foxboro и InnaLaurie им се допаѓа ова.
 5. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  [​IMG]
   
  На Gemini, Bibi@ и N|ghtmare_f им се допаѓа ова.
 6. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  7717_145238045935_53133370935_3141698_4417362_n.jpg 34970_473294737836_653442836_6458313_8146472_n.jpg 7717_145238055935_53133370935_3141699_5070883_n.jpg 34970_473294732836_653442836_6458312_4055874_n.jpg 379471_10150519644683518_38082648517_8676985_1258681868_n.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  На Gemini, Bibi@ и lady_blue им се допаѓа ова.
 7. maculka

  maculka Полноправен Член

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  89
  163705_119038451498352_114982095237321_135194_2170754_n.jpg 167565_127207320681465_114982095237321_183835_2822349_n.jpg 205186_140813899320807_114982095237321_256264_6791583_n.jpg 320531_210993275636202_114982095237321_522266_2085216287_n.jpg 297062_180801378655392_114982095237321_426693_1929525_n.jpg 404512_255298047872391_114982095237321_638474_1296522516_n.jpg 400819_247358095333053_114982095237321_618353_1925934709_n.jpg
   
  На Angel-Alessandra99, TheDevil, Gemini и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
 9. Велешанка

  Велешанка Нов член

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  24
  Ми се допаѓа стилот на Ванеса Хаџинс, Џесика Алба и Анабел Флеур баш се во мој фазон (еве слики од Анабел Флеур) :biggrin IMG_0565.jpg IMG_2396.JPG IMG_5201.JPG ted baker_vivaluxury_blog-9.jpg viva luxury blog zanotti asos-9.jpg viva luxury blog chloe bag.JPG
   

  Прикачени податотеки:

  На Angel-Alessandra99, TheDevil, Mistery :) и уште 7 други им се допаѓа ова.
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На ина., Rosana, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: