1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Модни комбинации кои ви се допаѓаат

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Gabriela, 19 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  [​IMG][​IMG]
   
  #191 JaMi, 27 април 2014
  Последна промена: 27 април 2014
  На Tantara, FallenAngel, violetmoon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На melpomena, diva orhideja и violetmoon им се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  1,898
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На FallenAngel и Lena им се допаѓа ова.
 4. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Само немој за шија да ме фатите оти е Јелена Карлеуша
  мислам има добар стил...
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 5. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Ова жена е или кукла од излог на некоја модна куќа?
  (think)
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 7. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  така се облекува секој ден ко излегува а по дома е на тренерки...
   
 8. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  [​IMG]
   
  На FallenAngel и MATEJA им се допаѓа ова.
 9. UpaDown

  UpaDown Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2014
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  3
  Joseph does it right.
   

  Прикачени податотеки:

 10. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423

Сподели: