Месо или риба? | Црнобело Форум

Месо или риба?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
809
1,133
Skopje
Билка може не растенија !?
Иначе секако риба повеќе ,а од не риба само пилешко и бифтек по можност по крвав :*;)
 

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
44
628
23
Во светот на модата
Месо:пилешко,телешко и свинско(вторите две многу ретко гу јадам).
Риба:од морските:туна,скуша,ослич,сардина,лосос,панга, од езерските пастрмката.
Според напишаново,би рекла риба.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
28
Месо,повеќе сум по скарата,риби неможам имаат коски