1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Месо или риба?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Мила, 1 март 2012.

 1. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Рибата е многу поздрава за разлика од месото. Рибата се препорачува да се јаде макар еднаш неделно, еве јас си јадам така, обавезно имам на мени рибче, или на две недели, ако не секоја. Зависи. Скушата ја обожавам, а другите не ги ни јадам, пошто не ми се ни вкусни, месото нивно ми е без вкус. Или можеби не знам да ги подготвувам не знам, еднашка сум си припремила лосос, му се израдував дека ќе испадне супер, али тоа беше жива катастрофа и џабе фрлени пари.:(
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Месо се разбира,скара,било какво месо,во секаков вид
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Месо. Риба поретко
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  И риба и месо. Не да се јаде месото толку често, но да не биде целосно исклучено од јадењето.
   
 5. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  А...рибата не е вид месо?! :^)
  Мене тоа не ми е јасно...
  Зошто рибата се смета за нешто друго?
  Па животно е, има коски, тече крв низ неа...
  Зошто рибата е `посна`, а во ништо не се разликува од копнените животни?
   

Сподели: