Месо или риба? | Црнобело Форум

Месо или риба?

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Има луѓе (како мене) што многу ретко јадат риба. Или подобро речено само кога мора.
Но затоа јадам сеакво месо. Не прибирам воопшто и го јадам на секаков начин:sram

Што сакате повеќе? Месо или риба?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
риба ДЕФИНИТИВНО....На секаков начин приготвена:gladen ..не за џабе и името си го носам:D Од месо јадам пилешко и јагнешко..свинско чат-пат,друго не..
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
ја скоро никогаш не јадам ниту риба ниту месо, било да е пилешко ,свинско или били какво друго
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
месо на прво место, свинско се разбира... како беше она: додека не пробам лав, за мене крал на животните е свињата :D Од пилешко само стекови а риба јадам ама не многу... сепак свинското е врвот, подготвено и спремено на било кој начин...
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,017
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мразам риба и само неколку пати имам пробано во животов. А ни по месо не сум кој знае колку, освен пилешко. Стек обожавам, би можела секој ден да јадам. Други меса не сакам баш, можда свинска кременадла еднаш годишно да пробам.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Месооо....а можи и риба :angel
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Е, значи зависи у каква ситуација, ама не би одбила нити риба, нити па месо.. Особено кога се убаво приготвени, убаво сервирани, ма колку и да не сум гладна, ќе јадам ! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Риба секако ,а најомилена ми е Лосос највкусната риба богата со омега 3 масни киселини ,а од месото само пилешко ,говетско никако го избришав од моето мени и секако тука се и Шницлите од Соја који се одлична замана за месото :gladen:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar