1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Месо или риба?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Мила, 1 март 2012.

 1. Мила

  Мила Активен Член

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  99
  Има луѓе (како мене) што многу ретко јадат риба. Или подобро речено само кога мора.
  Но затоа јадам сеакво месо. Не прибирам воопшто и го јадам на секаков начин:sram

  Што сакате повеќе? Месо или риба?
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  риба ДЕФИНИТИВНО....На секаков начин приготвена:gladen ..не за џабе и името си го носам:biggrin Од месо јадам пилешко и јагнешко..свинско чат-пат,друго не..
   
 3. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ја скоро никогаш не јадам ниту риба ниту месо, било да е пилешко ,свинско или били какво друго
   
 4. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  месо на прво место, свинско се разбира... како беше она: додека не пробам лав, за мене крал на животните е свињата :D Од пилешко само стекови а риба јадам ама не многу... сепак свинското е врвот, подготвено и спремено на било кој начин...
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Мразам риба и само неколку пати имам пробано во животов. А ни по месо не сум кој знае колку, освен пилешко. Стек обожавам, би можела секој ден да јадам. Други меса не сакам баш, можда свинска кременадла еднаш годишно да пробам.
   
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Месооо....а можи и риба :angel
   
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Јадам риба, но не многу често... Од месо само пилешко јадам :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  риба ради бело вино, месо ради црвено
   
  На Psychobilly му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Е, значи зависи у каква ситуација, ама не би одбила нити риба, нити па месо.. Особено кога се убаво приготвени, убаво сервирани, ма колку и да не сум гладна, ќе јадам ! :biggrin
   
  На важна му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Риба секако ,а најомилена ми е Лосос највкусната риба богата со омега 3 масни киселини ,а од месото само пилешко ,говетско никако го избришав од моето мени и секако тука се и Шницлите од Соја који се одлична замана за месото :gladen:sreken
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: