1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Месо или риба?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Мила, 1 март 2012.

 1. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Ни тоа ни тоа ;)
   
 2. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  повеќе за мене
  Тханкс !!!
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Риба...:)
  Месо воопшто не јадам...
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  па и риба е месо бре : )
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Риба зависи каква. Туна или ослиќ може, другите не ги поднесувам.

  Месо такоѓе зависи какво. Пилешко, само бело. Телешко, само кртина. Друго не конзумирам.
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Јадам и од двете, но повеќе сум на месо (пилешко). Риба само кога ќе отидам во Дојран, или ако ми донесат од Кавадарци (от нивното езеро многу убава риба има). Или гирици. На гириците неможам да им одолеам. :rofl
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  РИБААА :gladen
   
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Рибешко !
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  ни едно ни друго
   
 10. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226

Сподели: