1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Месо или риба?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Мила, 1 март 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Повеќе сакам месо, свинско или пилешко. Ретко јадам риба, а кога ќе решам да јадам , јадам ослич,пастрмка,скуша..ги мразам оние со ситни коски низ нив
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  Месо свинско обавезно - специјалност кременадли..... Свинско во секаков облик и форма...
  Потоа пилешко - стек и батак...
  Друго месо никако...
  А за риба.... Некој изрод од Охриѓанец сум, риба за жива глава во уста не...:cool:
   
 3. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Пилетина. :)

  Макар што кога ќе се размислам, сакам пастрмка на скара...многу сакам значи :giggle
   
 4. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Месо, печено или пржено... риба не памтам од кога немам јадено, не ја ни сакам многу, единствено панга ми е убава за јадење
   
 5. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Ни едно, ни друго! :skull
   
 6. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Риба, ги сакам скоро сите видови на риба. Од месо пилешко и свинско.
   
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Малку е глупо ова поставено зашто и рибата спаѓа во месо. ;) Значи има свинско, телешко, пилешко, говедско и рибешко месо. :rofl Месото е победник . :rofl
   
 8. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  најчесто јадам риба, месо поретко.
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Месоо ;)
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The_melnicanecot

  The_melnicanecot Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  237
  Допаѓања:
  394
  И Двете :).
  рибата си има предност во деновите кога се пости и кога е допуштена. Комбинација од туна во конзерва со прзени компир или малце запржен кромид е права ствар. Пилешко ( бело месо) со пире плус лук е исто така добитна комбинација.
   

Сподели: