Менструални болки

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
178
180
643
behind you!
кетонал, кетопрофен, бруфен, кафетин менструал шо се најде низ дома тоа :D шише со топла вода на долниот дел од стомакот и грбот, и чај од ајдучка трева..
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Кетонал,дикло дуо,вентор,наклофен, било што од овие што ке ми дојде до рака,ама сепак најчесто кетонал.Болката ја имам само првиот ден еден кетонал и како нова сум,нормално си функционирам без никаков пробле.Е сега и тоа има несакани ефекти,подолготрајно користење ја оштетува слузокожата на желудникот и други нус појави,ама пуста болка не се трпи.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Умрев вчера начисто од овие пусти менструал болки хх...
мене само кетонал ми помага друго ништо, ама пак и повеќе крвари од него..како и да е, од две зла го бирам помалото :D
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Секогаш имам многу силни болки.Само кафетин менструал ми помага друго ништо.Имам слушано дека може да останеш неплодна али брате ова не се поднесува.
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Никогаш не сум имала некои силни болки. Првите два дена знае да се појави блага болка, ама ништо страшно. Ако е нешто посилна болката земам Кафетин менструал и ми проаѓа.:)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас немам болки ни пред ни за време. Може да се случи да ме боли ептен ретко, можеби еднаш во годината. Ама тогаш навистина ме боли, толку многу што нозете ме болат. Баш онака не можам ништо да правам, ме иритира самото дишење. Ама 99% ништо не чувствувам, ниту болка, ниту нервоза. Единствено некако многу благо што ми се јаде, тоа сум забележала. :biggrin
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
ау стварно болна тема:giggle
првите два дена болки јаки :banghead
пијам вентор,кафетин менструла по две пијам за да почне малку да смирува болка иначе не се многу ефикасни...но најчесто гледам да дремнам и да се утоплам само така најубаво ми поминува болката,и ми помага и одење(пешачење)тогаш болките мн. ми се намалуваат.Бидејки веќе имам14години ко помала имав ептен јаки болки,кога ќе ми текне како сум плачела жал ме фаќа :giggle ,сесега во споредба со тогаш не се ништо,или помалце ме боли или ја сум станала поотпорна на болка :biggrin
(темава ко за на фемина):zelen
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Ме убија денеска, готово.
И апчиња се напив и топла крпа ставив и пк џабе.
Ах да си бев машко........