Марихуана - да или не?

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Да ако е во границите на нормалата,што би рекол 3 до 4 пати во годината ради опуштање
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
А бе едно опуштање што е како толчници да ме толчеле е таков ефект имаше кај мене :spin
Не знам баш ама од некакво какво такво искуство има влијание каков квалитет е(прскана,со пуфки,со семе) какво е друштвото,колку си испушила,колку си имала искуство пред тоа.....ти си била после конзумацијата ваква:sluggish
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elizabeth Bathory

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Легализирање да!! Зависноста од марихуана не е ништо поголема од зависноста од цигари кои што се легални. Според мене најлош порок е алкохолот кој во многу чести случаи дава агресивно однесување....


е сега проблем е шо си вечно гладен, ке се убиеш од јадење и пак ке си гладен..
лелеее ќутииии.....катинар на фрижидерот :smug
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and parvati

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Легализирање да!! Зависноста од марихуана не е ништо поголема од зависноста од цигари кои што се легални. Според мене најлош порок е алкохолот кој во многу чести случаи дава агресивно однесување....



лелеее ќутииии.....катинар на фрижидерот :smug
се слагам со твоето мислење :)
точно е не ствара зависност
марихуаната поточно на некој начин ги пере бубрезите....тоа е добрата ствар
ама кога ке видеш дека 2-пати повеке го суши мозокот....е тоа е стварно лошата ствар :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Што знам.
Немам некој зацврстен став за тоа дали треба или не треба. Можеби поради фактот што ја доживувам како интерес на некои напалени тинејџерски фанови на Слаткар рецимо.

Мене стимуланси не ми требаат за опуштање. Поминаа деновите коа се осеќав као внука на Чак Норис и главна мадрфакерка у маало оти сме свртеле еден џоинт. Пфффф...
Дури ми е смешно, луѓе од мојата генерација, горе-доле што би требало да бидат веќе дефинирани персони да имаат кејф да мотаат трава и шлокаат килници вино од пластично пакување сред парк и поради тоа да се осеќаат моќно :frown
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Оние кои веруваат дека не може да се стане физички или психички зависен од марихуана грешат. Најмалку три последни истражувања покажале дека тешките пушачи на марихуана кои престанале да дуваат доживеале анксиозност, проблеми при спиењето и болки во стомакот. Секако, за разлика од алкохоличарите кои станале зависни од алкохол само 15%, хероин корисниците 23%, а цела третина од пушачите на цигари, корисниците на марихуана станале 9% зависници.