1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Марихуана - да или не?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Jackal, 28 февруари 2012.

 1. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Дали сте за легализација на марихуаната во државава наша?
  Јас сум за легализација, и сакам да се легализира ганџата, иако тоа е многу малку возможно пошо владава глуми конзервативна ..
  Ганџата е едно многу чудно и убо растение шо е дадено до господ за луѓето да го користат без да имаат било какви последици. Ако само погледенте статистика колку луѓе годишно умираат од ганџа во светот ке се зачудите зашто тој број е 0 !! да да точно е е грешка , 0 луѓе годишно умираат од користење на ганџа, од две причини, прво зашто со ганџа е тешко да се предозираш, речиси и невозможно и второ затоа што марихуаната не предизвикува било каква зависнот. Стапкат на мртви од алкохол и цигари е многу поголема од таа на марихуаната но сепак тие се легални. Оние филмови кои што ги гледате по телевизии како живото е мојот филм се чиста лага ( тука зборам за марихуаната). Медицински е докажано и голем број научници сметаат иако некои од нив сеуште се плашат да зборуваат јавно , дека маслото од канабис сатива лечи рак..Има еден куп пример но ке ви спомнам само еден каде таткото го излечил синот ( три годишен) со масло од марихуана од тумор на мозокот.

  Јас сум за легализација зашто знам дека марихуаната не е штетна и ви зборвам од прва рака, имам пробано пред неколку години, и сеуште користам од време на време, па фала богу ништо не мие жив и здрав сум...
  многу истражувања во последно време го потврдуваат ова...


  ваше мислење за или против? и ваши искуства сте користеле, би пробале или не...?

  JaMi @
  Везилка

  морав да го дознаам вашето мислење за ова...
   
  На Брида, Foxboro, Nightmare_f и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  против!!!
   
  На ZmajChe и Aaliyah им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  значи мразам кога морам да пишувам вакви ептен кратки постови ама зошто бе пријателе?

  и знам дека после моето признавање некои ке го променат нивниот однос со мене ама мие гајле го почитувам ваше мислење
   
  На Foxboro, Redhead, True_Blood и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  па така бе брат едноставно не ме влече тоа зелено чудо
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  не е работат за влечење, и мене не ме влечеше, пробав зашто сум љубопитен по карактер ми се допадна зашто е онака една убава релаксација, се осеќаш одморе, мозокот тие лабав , се тие интересно, се рамно и полно шо се вика, е сега проблем е шо си вечно гладен, ке се убиеш од јадење и пак ке си гладен..
   
  На redhead, 4FUN, street_chic и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  се обидуваш да ме навлечеш хахаха Ч)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  хаххах да озбилно така звучев ама не мислам дека сето тоа е по избор на човекот. Јас мислам дека треба даим се даде избор на луѓето и да одберат шо сакаат да бидат а не да бидат диригирани од општеството...
   
  На Dee Dee, JaMi и parvati им се допаѓа ова.
 8. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  да така е секој за себе,али сум против легализација на марихуана зошто ке настане општ хаос Ч)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 9. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  еееееееее одамна беше тоа пред 7 -8год. али како и се друго секое чудо за 3 дана.од радозналост малку од улав памет,ради друство пробав :confused: едно 5-6 месеци скоро секој ден али еден ден ми светна :franticво глава дека сето е само глупост и лазење на самиот себе.од тогас па наваму немам пробано нити пак планирам во иднина и затоа велам едно НЕ
   
 10. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Да се легализира. Предностите се огромни, прво Македонија односно Скопје ќе стане Амстердам на Балканот, туристи колку сакаш, МВР ќе се замара поише со трговијата на тешки и опасни дроги. Ама тоа што збориме ние е едно, а на други како им одговара е друго, пола влада пуши трева и не им е гајле дали е легална исто им се фаќа, пред некој ден глеав клипче едно мислам Романски некој министер пред парламент си пафкаше џоинт и им кажуваше на сите колку е добра тревата и дека треба да се легализира. Користа од канабисот е огромна, мислам погледајте некој документарец и видете, марихуаната само во последните 70-на години е нелегална а наназад се користела 10 000 години, и сега исто, штом досега човештвото не престанало да ја користи нема никад, а нема ни човек што нема пробано
   
  На Pinkita, Oleri, LMFAO и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели: