Марихуана - да или не?

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
НЕ!
Еднаш ако земеш (без разлика дали за позитивно или негативно) после готово, цел живот ти е уништен. За било која дрога го зборувам ова.
И никогаш не би земала!
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
НЕ!
Еднаш ако земеш (без разлика дали за позитивно или негативно) после готово, цел живот ти е уништен. За било која дрога го зборувам ова.
И никогаш не би земала!

Да набројам фаци од Македонија познати кои земаат марихуана во најмала рака, ќе се чудиш како се успешни и животот им цвета.
Никаков репер не е тоа ако земаш марихуана еднаш ќе ти се уништи животот.Напротив, многу бизнисмени и директори на фирми земаат кокаин за поголема концентрација и поголема издржливост :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Да набројам фаци од Македонија познати кои земаат марихуана во најмала рака, ќе се чудиш како се успешни и животот им цвета.
Никаков репер не е тоа ако земаш марихуана еднаш ќе ти се уништи животот.Напротив, многу бизнисмени и директори на фирми земаат кокаин за поголема концентрација и поголема издржливост :)
Абе бегај таму каква дрога какви глупости :D
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Абе бегај таму каква дрога какви глупости :D

Ништо јас чисто онака ми бодеше мислењето твое а и мислењето на уште еден член погоре дека не пробал и нека не се легализира и против тоа е :D
Како можам да бидам против нешто и од кај можам да знам дали е добро или лошо ако воопшто не сум пробал? :D
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Ништо јас чисто онака ми бодеше мислењето твое а и мислењето на уште еден член погоре дека не пробал и нека не се легализира и против тоа е :D
Како можам да бидам против нешто и од кај можам да знам дали е добро или лошо ако воопшто не сум пробал? :D
А мора ли нешто да пробаш за да знаеш дали е лошо или не?
Дрогата ти го унишува мозокот, без разлика дали е марихуана или некоја друга. :D
Некогаш е доволно само да прочиташ нешто за да знаеш и да сфатиш дека е лошо. Ако е добра за концентрација и издржливост не значи дека не ти уништува дел од телото, сепак дрога е. :)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А мора ли нешто да пробаш за да знаеш дали е лошо или не?
Дрогата ти го унишува мозокот, без разлика дали е марихуана или некоја друга. :D
Некогаш е доволно само да прочиташ нешто за да знаеш и да сфатиш дека е лошо. Ако е добра за концентрација и издржливост не значи дека не ти уништува дел од телото, сепак дрога е. :)

А еве да речеме дека во животот милка не си пробала.И сите ти зборат леле вчера јадев милка, многу е убава ајде пробај и ти.И идеш во Тинекс да купиш милка ама на нејзе пишува дека може да ти се покачи шекер и да биде опасно до живот.Ќе ја земеш или не? :D
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
А еве да речеме дека во животот милка не си пробала.И сите ти зборат леле вчера јадев милка, многу е убава ајде пробај и ти.И идеш во Тинекс да купиш милка ама на нејзе пишува дека може да ти се покачи шекер и да биде опасно до живот.Ќе ја земеш или не? :D
Не :D :p
 

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
JaMi @
Везилка

морав да го дознаам вашето мислење за ова...
Ииии зошто баш моето? :rofl
Се шалам... Незнам дали сум за да се легализира, тоа што сакам одвреме навреме да зачадам немора да значи дека сум за легализација. Незнам, немам размислувано во врска со темава. Како и да е, мене исто ми се фаќа дали е легализирана или не, кога сакам си наоѓам, така да... :cool:
Од друга страна, ако се легализира ќе се изгуби филингот, пошто нели, забранетите работи се послатки :cool:
О да, и не сум тежок џанак, палам неколку пати во годината :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie and marjan