Куќа или стан? | Црнобело Форум

Куќа или стан?

toby2

Полноправен Член
16 мај 2013
59
21
8
Куќа без размислување.со бокс со 300 глупости мини зоолошка ке напраам :D
 

Јаболче

Полноправен Член
8 октомври 2013
30
23
8
36
Куќа. И по можност во населба со куќи. Не се трпи комшилук во зграда - 300 табиети.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,748
1,683
Disco


Куќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Јас живеам во куќа. А и повеќе ми се допаѓа во куќа. Барем можам да излезам на тераса без некој да ми тресе ќебе врз главате (тоа ми се случи кога без кај другарка ми која живее во стан).
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,235
2,326
1,153
Skopje
www.facebook.com
Стан полесно се одржува и чисти но си ограничен и понекогаш треба да се прилагодуваш спрема комшиите во спротива со полицијата ќе си имаш работа, а куќа каде каде е подобро, по слободен си, поголем простор, по комотно е.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Не можам да се замислам во стан.
Уживам во моите 16 квадрати соба. Ја делам со сестра ми, но сепак убаво ми е кога пуштам гласна музика за инает на комшиите. Тие ми враќаат пак на лето, ги праќаат децата навечер да ми врескаат под прозор, ама немаат поим дека Бобан има јак глас, и може да ги надвика сите.
***
Поубаво е во куќа. Кога бев на поседок во Струга, во стан е поинакво чувството, ми изгледаше ко пренатрупано.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Не сакам да живеам во огромна куќа со 15 соби,5 купатила и слично.Битно ми е да живеам во скромна куќа во која ќе се чувствувам комотно.Незнам дали го знаете она чувство кога во куќата струи некоја топлина и некој посебен мирис кој прави да се осеќаме убаво.Е тоа го сакам.
Несакам во стан,затоа што ќе немам сопствен двор со градина и цвеќе.А и малер сум,до мене сигурно ќе се погоди терсене сосед. :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Во куќа живеам.Нема подобро од живеење во куќа.Во стан нема дружба меѓу соседите-важи ова за Скопје.
Како трпат тие луѓе тесен простор?Како живеат,не ги разбирам.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Куќа дека куќата има двор и куќата е поголема од станот