Куќа или стан?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Куќа, не многу висока, може на нивоа да биде уредена во камен-дрво стил и да има убав голем двор да си правиме седенки во лето и да има кај да играат децата...:wavespin
А може и стан ама да биде дуплекс...и тој да биде уреден дрво-камен стил :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35
Живеам во голема куќа на 4 спрата со тато,мама и брат ми имаме и солидно голем двор тешко е за одржување, но се постигнува. Никогаш не би живеел во стан!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: toby2

Becutan

Нов член
9 јули 2013
5
0
1
33
До пред две години живеев во куќа,откако се разведоа моите живеам во стан со мајка ми и сестра ми :)