Куќа или стан?

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Во што живеете?
Јас во куќа, голема, едвај ја одржуваме, татко ми е починат и нема кој, мама колку може работи, домаќинка е, и јас колку можам. А вие?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Куќа....не толку голема,нормална би рекла ,со баба, дедо, мама ,тато, и брат ми ....ааа да не го заборавам и кучето ми е член на фамилијата Мечо се вика ама јас сакам Цаци да си го викам:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Marrie

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Живеам во стан. Не е многу голем. Со мама, тато, бато и рипчето :D
Повеќе би сакала да живеам во куќа, знаете, двор, па седење по цел ден надвор, вака сум затворена секогаш, што би се рекло во четири зида.
 

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Живеам во стан. Не е многу голем. Со мама, тато, бато и рипчето :D
Повеќе би сакала да живеам во куќа, знаете, двор, па седење по цел ден надвор, вака сум затворена секогаш, што би се рекло во четири зида.
јас сакам у стан.Тие што живеат у стан се одлични:p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagittarius and mAcIkA

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Живеам во стан,а сум живеела и во куќа и летно време нормално дека е поубаво си искачаш во двор и си уживаш,додека во стан го немаш тоа задоволство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bonboonka and Dee Dee

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Живееам во стан.Покрај езеро ми е зградата си имам убав поглед ем станот е голем и удобен така да убаво ми е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie and Dee Dee