Куманово 2015

  • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

    Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
    - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
    - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
    - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

    Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

    Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Темата ја правам за да не се меша со темата Протести против полицискатa бруталност.
Вчера во Македонија имаше вооружен напад од страна на терористи од Косово и Прешево,Србија
8 бранители загинаа, без разлика што 6 се Македонци 1 Албанец и 1 Србин сите се македонски бранители, доказ дека има разлика помеѓу Албанец и Ш иптар.
Јас останувам на ставот дека проблемите во внатрешноста на нашата земја секогаш ја прават Албанците.
Вчера српската влада изјави дека 427 Албанци од Куманово отидоа во Прешево, Србија.
Нема точна утврдена бројка на загинати на терористичката група, но јас од вчерашните неофицијални објави најмалку има 5 жртви.


Пукотниците и денес имало, но со многу намален интензитет.
Владата на Република Македонија прогласи ден на жалост денес и утре.
11225164_960654880632260_4504304390271542518_n.jpg

 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Има гласини и за загинити цивили, не знам колку е точно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај бе не туку се глупирајте, тоа во Куманово е поврзано со протестите, рековме дека нема потреба од нова тема. Барам да се фрли во канта оваа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ај бе не туку се глупирајте, тоа во Куманово е поврзано со протестите, рековме дека нема потреба од нова тема. Барам да се фрли во канта оваа.

Темава е отворена со цел за дискусија. Ако ова е твоето мислење, во ред. Остави ги другите да го изнесат своето. Темата останува отворена.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Темава е отворена со цел за дискусија. Ако ова е твоето мислење, во ред. Остави ги другите да го изнесат своето. Темата останува отворена.
Абе ајде, па исто затоа е отворена и другата тема. Сега значи ако сакам да пишам дека е се наместено заради протестите каде да пишам? Тука или таму?
Како до сега немаше проблем да се пишува и таму за случајов а сега има. Глупости.
А и насловот на темава е како да се одржуваат олимписки игри, Куманово 2015. Демек ако пишувавме само во другата крај на светот ќе беше.
 
Последна промена:

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Протестите се дело на сдсм и сорос друго се се знае

Темата не е за протестите... него имам една теорија дека степенот на тупавост кај една особа е пропорционална на употребата на поимите сорос,соросоид,предавник,странска служба без разлика на редоследот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

трајче ѓорѓев

Нов член
24 април 2015
10
2
3
25
Темата не е за протестите... него имам една теорија дека степенот на тупавост кај една особа е пропорционална на употребата на поимите сорос,соросоид,предавник,странска служба без разлика на редоследот...
Остај тупавост и убиства и се е дело на ѓаволот заев