Кој е најдобриот совет кој сте го добиле?

theowndemon

Полноправен Член
„Немој да се смееш или да потценуваш кога некој не може да сфати нешто зошто замисли како би ти било тебе на неговата позиција“ - од пријател на една игра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Професорката по клавир пред настап секогаш ми велеше да си го кажувам ова,за да ми ја убие тремата : Јас можам! Јас знам! Јас ќе успеам!
Сега ми стана еден вид навика...по природа сум човек кој нема многу самодоверба и тоа понекогаш смета..но секогаш овие зборови повторени неколку пати во себе ми помагаат!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dionaeam

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Од баба ми-што е твое ќе си дојде, а што не е , не ти треба....
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Па, мислам дека насловот е јасен: кој е најдобриот и најкорисниот совет кој сте го добиле досега и кој ви го дал?

-Сите денес те сакаат и те бараат додека имаат интерес од тебе, не верувај секому-од татко ми.
Don't worry be happy , синко опасно е да си во право кога државата не е у право и да гледаш да не отидеш у затвор еден ден може и предолг да биде
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Од мојата прва професорка по балет која секогаш беше позитивна и веруваше во нас. И секогаш не мотивираше
  • Секогаш ќе има некој кој ќе биде задоволен кога ти ќе паднеш, ќе мислат дека ќе се откажеш. Но ти тогаш собери сила и не им дозволувајда бидат задоволни. Покажи им дека неможат туку така да те турнат, и да се откажеш.
  • Никогаш немој да бидеш задоволна. Секогаш кога ќе ја оствариш целта, постависи друга, поголема. Затоа што ако бидеш задоволна, ќе ја пропуштиш можноста да уживаш во нешто подобро