Кој е најдобриот совет кој сте го добиле? | Црнобело Форум

Кој е најдобриот совет кој сте го добиле?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
1. Не се откажувај. Животот ти носи поголеми тешкотии и проблеми. Размислувај со ладна глава за проблемите.
2. Верувај во себе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Asparuh and antonio

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
„Размисли дали ова за кое се нервираш сега би ти имало некакво драстично влијание врз животот една година од сега. Ако не, нема потреба од многу нервози.“

И дефинитивно ми е една и единствена Божја заповед (не е заповед де, ама сфаќате).