Кој е најдобриот совет кој сте го добиле? | Црнобело Форум

Кој е најдобриот совет кој сте го добиле?

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Па, мислам дека насловот е јасен: кој е најдобриот и најкорисниот совет кој сте го добиле досега и кој ви го дал?

-Сите денес те сакаат и те бараат додека имаат интерес од тебе, не верувај секому-од татко ми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner, parvati and Hexasto

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
chill the fuck out ... професоро по пракса .. бев епте низнервиран за некој глупи работи и ми го рече ова и вика олабај ич нека не те боли....
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
еден пријател....
се осеќав баш даун...и барав некој барем да ме ислуша..да се ослободам од проблемот...колку толку...немаше никој...
тој "пријател" беше еден од нив...но ми кажа нешто многу јако...дека секогаш кога и да имаш проблем...да не бараш од никој помош затоа што никој нема да сака да те ислуша а камоли да ти помогне... и дека секогаш треба сам да се бориш со проблемот колку и да е мачен и колку и да те боли....и дека со текот на времето...коа ќе видиш дека никој не ти помогнал а ти сепак си испаднал победник...не си дозволил да те уништи тоа што те мачело...ти уствари си се наполнил со самодоверба и никој не може да ти ја сруши...НИКОЈ!

Значи секогаш сам бори се со својте проблеми, не барај од никој помош, на никој не му е гајле за тебе...секогаш ќе победуваш плус и ќе се гордееш сам на себе коа се ќе се заврши!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars, street_chic and JaMi

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Мајка на мој другар
Дека не треба да кажувам се ама баш се на мајками за секакви проблеми околу мене и дечко ми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
  • Женскиот совет не е којзнае што, но будала е оној кој нема да го послуша
  • Тепај да те слуша, е*и да те сака
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
од мама -што е твое ќе си дојде :D

еден пријател....
се осеќав баш даун...и барав некој барем да ме ислуша..да се ослободам од проблемот...колку толку...немаше никој...
тој "пријател" беше еден од нив...но ми кажа нешто многу јако...дека секогаш кога и да имаш проблем...да не бараш од никој помош затоа што никој нема да сака да те ислуша а камоли да ти помогне... и дека секогаш треба сам да се бориш со проблемот колку и да е мачен и колку и да те боли....и дека со текот на времето...коа ќе видиш дека никој не ти помогнал а ти сепак си испаднал победник...не си дозволил да те уништи тоа што те мачело...ти уствари си се наполнил со самодоверба и никој не може да ти ја сруши...НИКОЈ!

Значи секогаш сам бори се со својте проблеми, не барај од никој помош, на никој не му е гајле за тебе...секогаш ќе победуваш плус и ќе се гордееш сам на себе коа се ќе се заврши!
токму така,правилен и вистинт совет ти дал...најубаво сам да си ги решиш проблемите затоа што многу ќе ти се ситат и сожалуваат и ќе ти прават лице ,на луќето не треба да им се покажува слабост затоа што утре ќе те повредат .... ова од искутсво го зборам (секоја чест на исклучоци)...подобро е понекогаш да го запишеш проблемот на парче хартија и да го скинеш отколку некому да му го кажеш...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: N|ghtmare_f

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Од Мечакот (еден од нашите мајстори)
Jebeš,ne jebeš kurcu vreme prolazi.