1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој е најдобриот совет кој сте го добиле?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од LadyInPink, 25 март 2012.

 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Па, мислам дека насловот е јасен: кој е најдобриот и најкорисниот совет кој сте го добиле досега и кој ви го дал?

  -Сите денес те сакаат и те бараат додека имаат интерес од тебе, не верувај секому-од татко ми.
   
  На Loner, parvati и Hexasto им се допаѓа ова.
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  chill the fuck out ... професоро по пракса .. бев епте низнервиран за некој глупи работи и ми го рече ова и вика олабај ич нека не те боли....
   
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  еден пријател....
  се осеќав баш даун...и барав некој барем да ме ислуша..да се ослободам од проблемот...колку толку...немаше никој...
  тој "пријател" беше еден од нив...но ми кажа нешто многу јако...дека секогаш кога и да имаш проблем...да не бараш од никој помош затоа што никој нема да сака да те ислуша а камоли да ти помогне... и дека секогаш треба сам да се бориш со проблемот колку и да е мачен и колку и да те боли....и дека со текот на времето...коа ќе видиш дека никој не ти помогнал а ти сепак си испаднал победник...не си дозволил да те уништи тоа што те мачело...ти уствари си се наполнил со самодоверба и никој не може да ти ја сруши...НИКОЈ!

  Значи секогаш сам бори се со својте проблеми, не барај од никој помош, на никој не му е гајле за тебе...секогаш ќе победуваш плус и ќе се гордееш сам на себе коа се ќе се заврши!
   
  На Scars, street_chic и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Мајка на мој другар
  Дека не треба да кажувам се ама баш се на мајками за секакви проблеми околу мене и дечко ми.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Подобро учи од туѓите одколку од сопствените грешки-од мајка ми.
   
  На Luckky, Saladin, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Пази скиме спаваш. :)
   
  На Prashina, Bum-Bum и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  • Женскиот совет не е којзнае што, но будала е оној кој нема да го послуша
  • Тепај да те слуша, е*и да те сака
   
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  од мама -што е твое ќе си дојде :biggrin

  токму така,правилен и вистинт совет ти дал...најубаво сам да си ги решиш проблемите затоа што многу ќе ти се ситат и сожалуваат и ќе ти прават лице ,на луќето не треба да им се покажува слабост затоа што утре ќе те повредат .... ова од искутсво го зборам (секоја чест на исклучоци)...подобро е понекогаш да го запишеш проблемот на парче хартија и да го скинеш отколку некому да му го кажеш...
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  постари су упрао и кд не су упрао : )
   
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Од Мечакот (еден од нашите мајстори)
  Jebeš,ne jebeš kurcu vreme prolazi.
   

Сподели: