Колку сте трпеливи?

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
406
363
Skopje
Имам и јас некоја граница на трпеливост и баш сум среќна за тоа што понекогаш сум трпелива личност но зависи за што се работи и до ситуацијата ако нешто ме извади од такт немам трпение избувнувам не размислувам за последиците.
 

D.Kettering

Нов член
14 февруари 2013
18
22
3
Не знам дали се смета како мана или доблест (зависи до ситуацијата), ама претерано многу..
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Понекогаш сум толку трпелива што помислувам дека нешто не е во ред со мене. Ама има моменти кога се ми доаѓа преку глава и во такви ситуации најдобро е секој да си ја гледа својата работа и да ме остават да си слушам музиче, само колку да не ги тестирам моите гласовни способности.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Овен сум ( не дека нешто посебно има врска ама познати се овните по Нетрпеливоста :frantic) така што навистина се обидувам да бидам прибрана и трпелива , но мојата внатрешна природа едноставно е премногу немирна за да биде контролирана од страна на мојот разум|-(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Emma.T

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
сум на моменти и премногу дури...знам и да заебам баш поради тоа
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Мислам дека трпеливоста е доблест.
Трпелива сум,и тоа премногу.И понекогаш мислам дека дури и оставам впечаток како да не ми е гајле за работите,па оставам се да покаже времето.
Но,тоа си е карактерна особина.Мислам дека неможе да се смени.