Колку памтите?

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
35
Струмица
Сешто треба да запомнам е Саве ас- како текст документ, пикчр, видео, саунд ин мај браин :) Со непотребни работи не се оптеретувам премногу, а брзо запамтувам многу работи. Памтам и многу моменти од минатото кои ми оставиле впечаток. А злопамтило во никој случај. Тој што ке ми згреши Господ го гледа и не сакам ни да се замарам со неговире постапки.
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
545
193
29
Паметам се живо и диво се до моментот кога таа информација ќе ми притреба. Потоа ја заборавам за 3-4 минути и повторно ми се враќа во мозокот (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kiril

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
у последниве 3 години не памтам,ама недај боже да ми згреши чоек,мајка му ке му го памти роденденот највеке
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
Памтам само она шо ме интересира, можам многу добро да запомнам нешто ако стварно се сконцентрирам на тоа. Али тоа се работи за во школо најчесто. Броеви, имиња и случки во минатото многу послабо ги меморирам.
Злопамтило.. не сум до тој степен да гледам да вратам за секоја неслучајна или мала грешка, најчесто ако некој ептен сака да направи будала од мене го игнорирам, прекинувам секаков контакт со него.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Памтам секакви глупости и непотребни работи а тоа што треба да го запамтам не го памтам.
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Да, памтам детали, ситници, имиња и лица но со броевите некако тешко ми оди......:x Доколку некој ми наштети нешто брзо простувам но не заборавам, си памтам ама немам срце за да се одмаздам.
 

annazac

Истакнат Член
2 август 2012
30
13
108
апсолутно се памтам,можеби и до негде влијае мојот талент во математиката,едноставно луѓето се прашуваат како можам толку да памтам... :sreken
 

Serenity

Нов член
23 јули 2012
18
12
3
памнам ситници и некои личности и дешавки од минатто, например некои школски шо се биле на сестра ми навонка ак ги видам сестра ми не се сеќава на них а јас се сеќавам.. или фаци и имина памнам, и броеве тук там добро е :D