1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои професии не се за вас?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Praetorian, 25 февруари 2012.

1. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,353
    Допаѓања:
    3,846
    Политичар - ако нешто сакам да излажам, после второто повторување на работата веќе згрешавам еден детаљ - нема да ми верува народов :)
    Економист - има една песничка „Математико, туго моја, овде икс овде корен, ја за тебе нисам створен“ :)
    Доктор - првиот пациент што ќе дојде кај мене ќе излезе ваков од ординација :frantic. Секогаш мислам на најлошото, ако ми речат главата ме боли директ ТУМОР ИМАШ :)

На The puss in boots и Hkakashi им се допаѓа ова.
  2. Badgirl

Badgirl Староседелец

Зачленет на:
    4 јануари 2013
    Мислења:
    1,477
    Допаѓања:
    3,259
    Банкар,економист,стоматолог,гинеколог....:nah

3. Emma.T

Emma.T Истакнат Член

Зачленет на:
    23 декември 2012
    Мислења:
    241
    Допаѓања:
    352
    Никогаш не би можела да работам досадна канцелариска, некреативна работа, да бидам политичарка, козметичарка или пак келнерка. Со се останато можам да се справам.

4. Largo

Largo Полноправен Член

Зачленет на:
    15 јануари 2013
    Мислења:
    90
    Допаѓања:
    96
    Се што има врска со медицина и дел од професиите каде се бара темелни знаења за економија

5. Сара.13

Сара.13 Староседелец

Зачленет на:
    13 ноември 2012
    Мислења:
    1,260
    Допаѓања:
    3,107
    Никогаш не би можела да се замислам во медицината, во било која нејзина подгранка.Не би сакала досадна работа во која има премногу седење или работа во која што ќе треба да се расправам со буквално секакви луѓе, немам живци.

6. monika88

monika88 Истакнат Член

Зачленет на:
    1 април 2013
    Мислења:
    454
    Допаѓања:
    645
    работа со бројки,математичар,информатичар:nah
    за разлика од сите само јас ја обожавам медицината,и пак да се родам пак би бирала медицина-ништо друго освен неа не би можела да работам(inlove)
    а од медицината освен работа со пациенти би можела и професорка да бидам,и министер за здравство,и педијатар бидејќи најмногу ги сакам децата(hug)

од медицината никогаш не би можела да бидам абдоминален хирург-цели раце во некој стомак-аааа не тоа не би можела колку и да не се гадам од медицината(puke)

7. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,276
    Допаѓања:
    1,897
    За мене дефинитивно не е економија или право, премногу бројки во првото и премногу досадно второто...за мене нема предизвик во тие две професии..

8. Хептаграм XI

Хептаграм XI Староседелец

Зачленет на:
    26 мај 2013
    Мислења:
    1,723
    Допаѓања:
    880
    Медицина никако, правни работи - ауч, исто така никако! :)
    Понекогаш не сакам да ми се моткаат луѓе пред очи и да ме заморуваат со нивните форми! :D

9. Harmonija

Harmonija Истакнат Член

Зачленет на:
    12 јули 2013
    Мислења:
    600
    Допаѓања:
    405
  10. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012