1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кои професии не се за вас?

Дискусија во форумот 'Кариера' започната од Praetorian, 25 февруари 2012.

 1. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Политичар - ако нешто сакам да излажам, после второто повторување на работата веќе згрешавам еден детаљ - нема да ми верува народов :)
  Економист - има една песничка „Математико, туго моја, овде икс овде корен, ја за тебе нисам створен“ :)
  Доктор - првиот пациент што ќе дојде кај мене ќе излезе ваков од ординација :frantic. Секогаш мислам на најлошото, ако ми речат главата ме боли директ ТУМОР ИМАШ :)
   
  На The puss in boots и Hkakashi им се допаѓа ова.
 2. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Банкар,економист,стоматолог,гинеколог....:nah
   
 3. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Никогаш не би можела да работам досадна канцелариска, некреативна работа, да бидам политичарка, козметичарка или пак келнерка. Со се останато можам да се справам.
   
 4. Largo

  Largo Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  90
  Допаѓања:
  96
  Се што има врска со медицина и дел од професиите каде се бара темелни знаења за економија
   
 5. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Никогаш не би можела да се замислам во медицината, во било која нејзина подгранка.Не би сакала досадна работа во која има премногу седење или работа во која што ќе треба да се расправам со буквално секакви луѓе, немам живци.
   
 6. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  работа со бројки,математичар,информатичар:nah
  за разлика од сите само јас ја обожавам медицината,и пак да се родам пак би бирала медицина-ништо друго освен неа не би можела да работам(inlove)
  а од медицината освен работа со пациенти би можела и професорка да бидам,и министер за здравство,и педијатар бидејќи најмногу ги сакам децата(hug)

  од медицината никогаш не би можела да бидам абдоминален хирург-цели раце во некој стомак-аааа не тоа не би можела колку и да не се гадам од медицината(puke)
   
 7. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  За мене дефинитивно не е економија или право, премногу бројки во првото и премногу досадно второто...за мене нема предизвик во тие две професии..
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Медицина никако, правни работи - ауч, исто така никако! :)
  Понекогаш не сакам да ми се моткаат луѓе пред очи и да ме заморуваат со нивните форми! :D
   
 9. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Пилот,Професор,Електричар...
   

Сподели: